Protihltací

Co je protihltací miska

Jak již název napovídá, hlavní funkcí misky je zpomalit jedení. Misky jsou uvnitř vybaveny různými tvary prolisů. Některé mají záhyby a spirály, jiné mají vystupující tvary v různých velikostech a výškách nebo protihltací misky přizpůsobené pejskům s „placatým čumáčkem“, pro které jsou hluboké prolisy natolik složité, že by se z misky vůbec nenajedli.

Pro koho jsou protihltací misky určené?

Hltači granulí

Nejčastěji doporučujeme protihltací misky pejskům, kteří baští granule tak rychle, že si ani neuvědomí, že právě spořádali svojí denní porci. Při rychlém jedení granulí spolykají zbytečně velké množství vzduchu a mohou trpět nadýmáním, vystavují se riziku torze žaludku, obzvláště pokud patří do skupiny rizikových plemen (velká plemena s hlubokým hrudníkem), nedostaví se u nich příjemný pocit nasycení a mají tendenci dál loudit. Navíc mohou při překotném „nasávání“ granule vdechnout, což může vést ke zdravotním komplikacím.

Nežravky

Paradoxně je pro některé pejsky obyčejné snědení krmiva z misky nezajímavé. Psi mají kořistnický pud a rádi se svojí potravou zabývají a užívají si pocit, že pro její získání musí něco udělat. Takovým pejskům pak protihltací miska neslouží sice ke zpomalení jedení, ale zatraktivní jim způsob, kterým potravu získávají.

Dlouhodobě hladovějící psi 

Protihltací misky si chválí také psí útulky, které přijmou do své péče pejsky, kteří strádali nedostatkem potravy a mají dlouhodobou tendenci hltat, protože jejich zkušenost jim radí, co sežereš, to ti nikdo nevezme. Rychlé pozření potravy do žaludku, který není na běžný objem zvyklý, vede k vyzvracení snědeného krmení, což způsobuje nežádoucí zdravotní komplikace. V podmínkách útulku či dočasné péče, kde může být velmi složité až neřešitelné, podávat malé porce několikrát denně pejskovi odděleně od ostatních svěřenců, je zpomalovací miska ideálním řešením.

Hltači ze smečky

Možná máte víc psů. Pejsci ve smečce mají často tendenci v obavě z konkurence své krmení zhltat. I pro ně je vhodné využít zpomalovací misky, abyste předešli možným zdravotním komplikacím, které hltání přináší.
 

Nejprodávanější

Nobby melaminová protihltací miska černá 400ml
 
209 Kč
Detail
Zpomalovací miska Eat Slow STAR zelená
 
od 399 Kč
Nobby Kick‘N‘Feed aktivní miska plast 21x10cm
 
289 Kč
Detail
Nobby melaminová protihltací miska černá 400ml Kód: NB_73486-06
Zpomalovací miska Eat Slow STAR zelená
od 399 Kč

"Honem, honem nebo mi to někdo sní..." přesně tak uvažují ti naši chlupáči a proto vše musí co nejrychleji zhltnout. EAT SLOW misky jsou pro takové "hltače" velmi vhodné a...

Kód: 36473/20
Nobby Kick‘N‘Feed aktivní miska plast 21x10cm Kód: NB_61350
Nobby PAW protihltací miska šedozelená nerez 20 cm 1,6 l Kód: NB_73816
Nobby PAW protihltací miska červená nerez 20cm 1,6 l Kód: NB_73815
Nobby PAW protihltací miska šedozelená nerez 16 cm 820ml Kód: NB_73814
Nobby PAW protihltací miska červená nerez 16 cm 820ml Kód: NB_73813
Nobby melaminová protihltací miska krémová 750ml Kód: NB_73487-02
Nobby interaktivní podložka na krmivo 41x27cm Kód: NB_73325
Nobby melaminová protihltací miska černá 750ml Kód: NB_73487-06
Nobby melaminová protihltací miska krémová 400ml Kód: NB_73486-02
11 položek celkem