Sleva za registraci 4-8%

Antiparazitika aneb jak chránit svého miláčka před parazity

Antiparazitika

aneb jak chránit svého miláčka před parazity.

 

U nás na e-shopu kockapes.com je široká nabídka antiparazitik, kterými můžete chránit svého zvířecího miláčka.

Začíná se oteplovat a s tím přichází problémy spojené s parazity.

Nejen například kočky, které chodí ven, je potřeba preventivně antiparazitiky chránit, i bytové kočky můžou chytit například blechy. Můžete si nechtěné parazity donést na botách nebo šatech z venku, může Vám je domů zanést návštěva, která doma chová chlupaté mazlíky.

Antiparazitika rozlišujeme na chemická a přírodní.

Chemická antiparazitika jsou nejčastější a nejrozšířenější. Jejich největší výhodou je dlouhá působnost a větší účinnost (až 8 měsíců). Tyto přípravky parazity nejen odpuzují (ne všechny antiparazitika mají repelentní účinek), ale především je hubí, a to díky účinné látce, která zůstává v srsti a pokožce vašeho mazlíčka.

Přírodní antiparazitika nabízí alternativu k chemickým přípravkům. Obsahují přírodní silice s repelentním účinkem nebo různé oleje či bylinné esence. Na rozdíl od chemických antiparazitik je jejich hlavním úkolem odpuzovat parazity. Ovšem pro dosažení ideálního výsledku se většinou doporučuje kombinovat, alespoň dva přírodní přípravky například obojek a repelentní šampon.

Dále antiparazitika rozlišujeme na:

Antiparazitní obojky

Obsahují účinnou látku, která se postupně uvolňuje do kůže a srsti zvířete. Blechy a klíšťata jsou usmrcena po krátké době kontaktu se srstí či kůží zvířete. Zabraňují tak zakousnutí se parazita a vzniku alergické reakce či přenosu nemocí.

Spot – on (pipety)

Ampulka s tekutinou, která se aplikuje mezi lopatky a na hřbet zvířete. Účinná látka se vstřebá do kůže zvířete a rozšíří se pomocí kožního mazu.

Spreje a šampony

Okamžitě účinkují, dají se používat u štěňat a koťat už od dvou dnů věku. Hodí se spíše pro jednorázové ošetření hodně napadených zvířat.

 

Nikdy nezaměňujte přípravky pro kočky a psy! Kočkám nikdy nedávejte přípravky určené pro psy. Obsahují látky, které mohou kočky ohrozit na životě!

 

Doporučujeme:

Antiparazitní obojky   

Spot – on pipety

  •  Frontline
  • Fipron

Spreje a šampony

  • Biogance
  • Bea Rival
  • Menforsan
  • Bolfo
  • Proficare
  • Arpalit
Zpět do obchodu