Sleva za registraci 4-8%

BARF

BARF nově u nás v kamenném obchodě ve Vrchlabí!

 

Co u nás najdete?

Hovězím maso pro psy - od farmy Basařovi

Plemeno: Aberdeen Angus

Hmotnost: 1000 g

Cena: 149 Kč

 

Kompletní syrové krmivo pro psy - od BARF u Toutatise

Dva druhy složení:

  • Kuře, hovězí dršťky, hovězí vemeno, kořenová zelenina
  • Kachní maso, hovězí maso, droby, dršťky, mrkev

Hmotnost: 1000 g

Cena: 99 Kč

 

 barf mražené maso

Dále u nás v obchodě, ale i na e-shopu najdete různé doplňky ke stravě BARF => ZDE

 

Kde nás najdete?

Adresa: Krkonošská 231, Vrchlabí (směr Špindlerův Mlýn, nad kostelem)243516574_1048108125959439_8531367280454465547_n

Otevírací doba: Po - Pá 8:00-17:00, So 9:00-11:00

Tel: 739 662 621

Mail: info@kockapes.com

 

Samozřejmě u nás naleznete pro svého mazlíčka nejen produkty, které se týkají BARF krmiva, ale i plno dalšího.. od granulí, pelíšků, hraček, obojků a dalších doplňků.. pro psy, kočky, hlodavce, rybičky, ptáky, ale i pro chovatelská zvířata. Budeme se těšit na vaši návštěvu jak v kamenném obchodě, tak tady na e-shopu!

Neznáte BARF? Nevadí, my vám řekneme o co jde..

BARF je zkratka pro metodu krmení, která se dá přeložit mnoha způsoby, jedním z nich je Born Again Raw Feeders (Znovuzrozen krmit syrově). Hlavní princip této metody spočívá v krmení domácích masožravých zvířat přirozeným způsobem, jinak řečeno masem, kostmi, vnitřnostmi, zeleninou, ovocem.. jednoduše všemi potravinami v syrovém stavu. Proč zelenina a ovoce? Jak už jsme psali, BARF přece napodobuje jídelníček šelmy, která sní celou kořist včetně obsahu vnitřností..

Proč páníčci přechází na BARF?

  • Plná kontrola nad miskou - Vždy víte přesné složení krmné dávky pro vašeho parťáka. Můžete předejít např. alergiím.
  • Čerstvá strava
  • Zlepšení trávení
  • Zdraví chrup - O to se samozřejmě postarají syrové kosti a maso
  • Posílení imunity

 

Jak krmit?

Každá krmná dávka by měla obsahovat:

50-60% - masa (3/4 svalovina, 1/4 vnitřností)

20-30% - kosti

20-30% - příloha - zelenina, ovoce..

 

BARF můžete doplnit i obilninami.. vhodná může být např. rýže, která dokáže docela účinně zklidnit podrážděný žaludek, nebo např. obilné vločky, které zase dodají dostatek energie psovi s vyšším výdejem energie.

 

Kolik by té krmné dávky mělo v misce vlastně být?

Krmná dávka by měla obsahovat (u dospělého psa v dobré kondici) 2 až 3% současné váhy. Pokud chcete aby pejsek přibral nebo zhubl, místo současné váhy počítáte váhu, kterou chcete aby pejsek měl.

 

U štěněte by to mělo být více procent, konkrétně 3 až 7%, ale na rozdíl od dospělého psa, by se procenta měla počítat z předpokládané váhy. Co znamená předpokládaná váha? Předpokládanou váhou se rozumí hmotnost za 14 dní. Tu byste měli zjistit od chovatele, který vám pejska dal. Čím je pejsek starší, by se procenta měla postupně přibližovat 3%.

 

Pokud máte v plánu přejít na BARF, tak stejně jako u jakékoliv jiné změny stravy začněte pomalu.. a v žádném případě nemíchejte syrovou stravu s granulemi.. jednoduše barfujte stále a bez vyjímek. Doba zvykání z pravidla trvá déle u dospělých psů, než u štěňat.

1. Týden podávejte svalovinu (nejdříve kuřecí), bez kůže a kostí. Ze začátku můžete jednotlivé přísady krájet na menší kousky.

2. Týden už můžete začít přidávat vnitřnosti.

3. Týden můžete začít přidávat také kosti.

 

Nezapomeňte během týdnů kontrolovat trus, jestli mazlíčkovi strava vyhovuje.

 

Na co si dát pozor?

Nekrmte vařenými a pečenými kostmi! Kosti, které projdou tepelnou úpravou, mohou být pro zvíře nebezpečné. Vařená nebo pečená kost je velice křehká a hrozí, že rozkousané ostré kousky kostí způsobí problémy a to např. zácpu, polámání zubů, poranění dutiny ústní nebo dokonce vnitřní krvácení. Dalším důvodem je také to, že kost po tepelné úpravě ztrácí veškeré důležité živiny.

Nezapomínejte na vyvážené množství minerálů a vitamínů! Pokud se rozhodnete pro tento způsob stravy, nezapomínejte, že zde není vyvážené množství vitamínů a minerálů jako u kvalitního granulového krmiva. Proto musíte své miláčky opravdu dobře pozorovat, jestli jim něco nechybí (např. špatné klouby = vápník). Doporučujeme doplňky ke stravě BARF, které, jak jsme již psali, naleznete u nás v kamenném v obchodě nebo na e-shopu => ZDE 

 

 

Zpět do obchodu