Sleva za registraci 4-8%

Odolnost šunkových kostí Mediterranean Natural potvrdil výzkum

Kost - důležitý doplněk psího jídelníčku

Kost - důležitý doplněk psího jídelníčku

Okusování kostí je pro psy zábava, při které si posílí žvýkací svaly a odstraní zubní plak ze zubů. Říká se, že kost je pro psa nejúčinnější zubní kartáček. Mnozí majitelé psům kosti ovšem nezkrmují kvůli obavám z roztříštění kosti na ostré úlomky, které by mohli například poškodit střevo a ohrozit psa na životě.  

 

Odolnost šunkových kostí Mediterranean Natural potvrdil výzkum

Španělská společnost Mediterranean Natural, která se soustředí především na produkci pamlsků pro psy a kočky oslovila odborníky z univerzity v Murcii, aby otestovali jejich přírodní produkt Ham Bones - šunkové kosti a objektivně zhodnotili riziko štěpení tedy jejich bezpečnost pro psy.

Výzkumná skupina (El Equipo de Investigación en Nutrición del Departamento de Fisiología de la Universidad de Murcia) pro výživu provedla studii, která hodnotila odolnost kostí za působení tlaku a síly při stisku čelisti psa. Síla stisku čelisti je podmíněna rasou, velikostí, věkem, pohlavím a morfologií hlavy psa. Důležitou roli hraje i nálada psa a jeho případný výcvik. Psi, kteří se věnují obranářskému výcviku mívají silnější zákus než zástupci stejného plemene bez výcviku.

V analýze se vycházelo z již známých hodnot BFQ vědecké studie National Geographic. BFQ (Bite Force Quotient) je kvocient, který zohledňuje sílu stisku zvířete ve vztahu k jeho hmotnosti. Šunkové kosti Ham Bones byly vystaveny působení těchto sil, aby bylo zjištěno, jaké síle mohou být vystaveny, aniž by došlo k jejich roztříštění. Na základě této studie byl zohledněn výrobní proces a vzniklo doporučení o vhodnosti daného typu kosti pro konkrétní váhovou kategorii psa tak, aby bylo dosaženo minimálního rizika roztříštění kostí.

 

Tabulka zobrazuje měřené hodnoty BFQ (Bite Force Quotient) u vybraných plemen. Pro srovnání je síla stisku hyen podle BFQ 143,8 kg.

Plemeno psa

BFQ (uveden v kg)

Anglický mastif

252,2

Československý vlčák

184,2

Rotvajler

148,8

Americký buldok

138,3

Německý ovčák

108,0

Americký pitbulteriér

106,6

Holandský ovčák

101,6

Belgický ovčák malinois

  88,5

 

Ryze přírodní pamlsek

Společnost Mediterranean Natural používá k výrobě Ham Bones pouze kosti španělského původu. Jejich dodavatelé jsou uznávaní odborníci na zpracování potravin určených pro lidskou spotřebu. Při výrobě pamlsků pro zvířata jsou kladeny vysoké nároky na komplexní kontrolu vstupních surovin a získaného produktu. Prioritou španělského výrobce je produkce přírodních, přirozených, výživných a bezpečných pamlsků pro psy a kočky.

Přírodní pochoutka pro psy Ham Bones - šunkové kosti prochází procesem sušení. Díky tomu si kosti zachovávají odolnost vůči roztříštění a veškeré nutriční vlastnosti. Oproti sušeným kostem, mohou být vařené kosti pro psa nebezpečné. Vařením se mění jejich struktura. Kost je křehká, může se lámat a je hůře stravitelná. V tom lepším případě způsobí vařená kost psovi pouze zácpu.   

Mějte na paměti, že Ham Bones - šunkové kosti jsou přírodní produkt, který by měl být vždy podáván psovi pod dohledem dospělé osoby. Pes by nikdy neměl dostat kost menší než je jeho tlama. V nabídce najdete vhodné kosti pro všechna plemena psů. Svou kost si tak může vychutnat čivava i doga.

Zpět do obchodu