Sleva za registraci 4-8%

Jak vybrat správné granule pro psa?

Správným výběrem granulí můžete podpořit růst, zdraví a kondici vašeho věrného parťáka, a připravit mu tím zásadní podmínky pro spokojený a dlouhý život.

 pes jí na článek

Je dobré si uvědomit, že každý pes má jiné potřeby a neexistují univerzální granule, a proto bychom si měli před výběrem nejprve dát dohromady tyto čtyři zásadní body:

1. Velikost (malé plemeno, střední plemeno, velké plemeno)

Uvědomte si, jak máte velkého pejska, nebo jak bude jednou velký, když u granulí čtěte, pro jakého psa jsou vhodné.

 • Malá plemena by měla mít menší velikost granulí.
 • Velká plemena potřebují více vápníku, aby jim dobře rostly kosti a svaly, protože ty jsou pro tyto pejsky velice důležité.
 

2. Věk (štěně, dospělý pes, starý pes)

Ano, samozřejmě je velice zásadní myslet při výběru i na věk.

 • Stejně jako u malých psů, je důležité krmit štěňata menšími granulemi. Dále také mají obecně rychlejší metabolismus a potřebují krmivo s více živinami a vyšším energetickým obsahem a také vitamíny a antioxidanty pro podporu imunitního systému.
 • Pro dospělé psy není třeba tolik živin, pokud se nejedná o psy ve vysoké zátěži.
 • Pro staré psy jsou vhodné méně energetické, s vysokou stravitelností a širokým zastoupením minerálních látek jako například na podporu kloubního zdraví a proti tvorbě zubního kamene.

3. Zdravotní stav142-1428541_health-icon-png-transparent-png

Myslete i na pejskovo zdravotní stav!

 • Pokud máte pejska s nadváhou, tak vyberte krmivo s vyšším obsahem vlákniny, která čistí střeva a tím pomáhá zamezit tloustnutí. Tento údaj najdete v analýze pod složením. Ideální je obsah vlákniny od 5 % výš. V případě, že chceme nadváhu řešit maximálně efektivně, snížíme také obsah tuku.
 • Březí a kojící fenky zasluhují stejnou péči jako štěňátka ve vývinu. V období očekávání a kojení mají velké energetické výdaje. Podávejte jim proto přesně vyváženou stravu s vysokým obsahem proteinů, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek. Tato strava bývá určena také štěňatům.

4. Alergie

U alergie je jednoduchým řešením vyřazení alergenu z jídelníčku. Jsou jimi nejčastěji: pšenice, kukuřice, kuřecí maso. Výjimkou ale nejsou i jiné druhy masa. Preventivním opatřením jsou krmiva bez obsahu obilovin.

Co je důležité u složení?

 • Hodně masa! I když pes není čistý masožravec, v jeho stravě mají převažovat bílkoviny z živočišných zdrojů. To znamená, že alespoň na prvním místě ve složení musí být maso.
 • K masu jsou pro psa také důležité sacharidy.
 • Tuky a proteiny z přírodních a živočišných zdrojů (přímo z masa) a ne přidané, jako například kuřecí, vepřový tuk apod. Ty patří mezi tuky nasycené, které zdraví neprospívají.
 • Pozor na obilí. Například pšenice vašeho psa nezabije, ale obsahuje lepek a je hůře stravitelná a ve střevech zanechává zbytky, které mohou být zdrojem onemocnění, nadýmání, průjmů i živnou půdou pro drobné parazity.
 • Vitamíny i vláknina výhradně z přírodních zdrojů jako ovoce a zelenina jsou vždy lepší, než ty umělé.

Kdy si dát pozor?mceclip0-13

 • Je potřeba rozlišit, jestli je maso ve složení v čerstvém nebo sušeném stavu. Čerstvé maso totiž obsahuje vodu, která je v průběhu výroby odstraněna a tím se obsah suroviny sníží a ta se posune mnohem níže ve složení.
 • V kvalitních granulích by neměly být obsaženy zdraví škodlivé látky, jako jsou různá barviva a konzervanty (BHA, BHT, propylgallát, sorban draselný)
 • Nenechte se ukolébat reklamou a vždy pozorně čtěte složení vybraného produktu.
 • Pokud zavádíte nové krmivo, přecházejte postupně a nekupujte hned velké, mnohakilogramové balení. Trávicí problémy při nesnášenlivosti některé ze složek potravy se mohou projevit až po dvou či více týdnech.
 • Kvalitní krmiva nemusí být nutně předražená. Můžete je pořídit i za příznivou cenu odpovídající obsahu, a to např. u nás na e-shopu.

Jaké granule doporučujeme?

 Z našeho širokého výběru kvalitních granulí můžeme například doporučit značku YOGGIES. Jedná se o české krmivo, které je jedno z nejzdravějších vůbec. Díky technologii lisování za studena, si krmivo uchovává přírodní živiny a plně podporuje zdraví a vývoj pejska.

Kvalitní suroviny

Bez chemie

Správné trávení

Podpora imunity

Zdravé klouby

Díky širokému výběru granulí této značky si vybere opravdu každý pejsek... od štěňátka, březí feny až po dospělého psa.

E-shop yoggies

Zpět do obchodu