Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Vše, co potřebujete vědět o vítané alternativě k mokrým a suchým krmivům.

banner-clanek-swiss

 

Vedle suchých (granulovaných) krmiv, která obsahuji přibližně 10 % vlhkosti, a mokrých krmiv (v konzervách, kapsičkách a vaničkách) s cca 75 % vlhkosti, najdete na pultech obchodů ještě třetí kategorii tzv. polovlhkých (semi-moist) krmiv s 20–30 % vlhkosti. Co byste o tomto typu měli vědět, než se rozhodnete zařadit jej do jídelníčku svého čtyřnohého přítele?

Jednou z hlavních výhod polovlhkých krmiv je, že jsou měkká, a tudíž snadno poživatelná a stravitelná i pro štěňata, starší psy a psy s citlivým nebo jinak problematickým chrupem. I pro většinu ostatních psů jsou ale vítanou lahůdkou, a proto je mnoho majitelů používá jako cenově výhodné pamlsky např. při výcviku. Příjemná je také manipulace s nimi: stačí otevřít uzavíratelný obal a nasypat z něj krmení do misky – nemusíte nabírat granule z velkého pytle, vymačkávat maso z kapsičky nebo vydlabávat z vaničky, či konzervy. Většinu polovlhkých krmiv navíc po otevření není třeba uchovávat v lednici.

Pokud se ale na tato krmiva chystáte přejít, pamatujte, že při výběru se vyplatí dávat přednost produktům s vysokým poměrem přírodních složek a nízkým obsahem cukru a soli. Někteří výrobci totiž spoléhají více na dochucovadla a barviva než na kvalitu základních surovin.

Výhody polovlhkých psích krmiv v kostce:

  • Vysoká poživatelnost – pro svou měkkost jsou oblíbenou potravou štěňat, psích seniorů a psů, kteří mají potíže s chrupem.
  • Psi je milují – většina psů jim dává přednost před suchými krmivy a neodmítnou je ani vybíravější jedinci.
  • Použitelné jako pamlsky – mohou sloužit jako cenově výhodná alternativa k běžným pamlskům, ideální jako odměna při výcviku.
  • Snadné skladování – mají praktický, často uzavíratelný obal; většina se po otevření nemusí uchovávat v lednici.
  • Čistota – nadělají méně nepořádku než konzervy, kapsičky a vaničky.

V našem sortimentu jsou polovlhká krmiva zastoupena švýcarskou značkou SWISS NATURAL, která nabízí kvalitní snadno stravitelné monoproteinové receptury s vysokým obsahem masa (až 72 %, žádná moučka), bez umělých barviv a dochucovadel, obilovin a laktózy pro snížení rizika alergických reakcí, obohacené speciální složkou ImmunoCell3Active® – směsí základních nukleotidů (stavebních kamenů buněk) nezbytných pro regeneraci tkání a správné fungování imunity.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení