Sleva za registraci 4-8%

Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Vše, co potřebujete vědět o vítané alternativě k mokrým a suchým krmivům.

banner-clanek-swiss

 

Vedle suchých (granulovaných) krmiv, která obsahuji přibližně 10 % vlhkosti, a mokrých krmiv (v konzervách, kapsičkách a vaničkách) s cca 75 % vlhkosti, najdete na pultech obchodů ještě třetí kategorii tzv. polovlhkých (semi-moist) krmiv s 20–30 % vlhkosti. Co byste o tomto typu měli vědět, než se rozhodnete zařadit jej do jídelníčku svého čtyřnohého přítele?

Jednou z hlavních výhod polovlhkých krmiv je, že jsou měkká, a tudíž snadno poživatelná a stravitelná i pro štěňata, starší psy a psy s citlivým nebo jinak problematickým chrupem. I pro většinu ostatních psů jsou ale vítanou lahůdkou, a proto je mnoho majitelů používá jako cenově výhodné pamlsky např. při výcviku. Příjemná je také manipulace s nimi: stačí otevřít uzavíratelný obal a nasypat z něj krmení do misky – nemusíte nabírat granule z velkého pytle, vymačkávat maso z kapsičky nebo vydlabávat z vaničky, či konzervy. Většinu polovlhkých krmiv navíc po otevření není třeba uchovávat v lednici.

Pokud se ale na tato krmiva chystáte přejít, pamatujte, že při výběru se vyplatí dávat přednost produktům s vysokým poměrem přírodních složek a nízkým obsahem cukru a soli. Někteří výrobci totiž spoléhají více na dochucovadla a barviva než na kvalitu základních surovin.

Výhody polovlhkých psích krmiv v kostce:

  • Vysoká poživatelnost – pro svou měkkost jsou oblíbenou potravou štěňat, psích seniorů a psů, kteří mají potíže s chrupem.
  • Psi je milují – většina psů jim dává přednost před suchými krmivy a neodmítnou je ani vybíravější jedinci.
  • Použitelné jako pamlsky – mohou sloužit jako cenově výhodná alternativa k běžným pamlskům, ideální jako odměna při výcviku.
  • Snadné skladování – mají praktický, často uzavíratelný obal; většina se po otevření nemusí uchovávat v lednici.
  • Čistota – nadělají méně nepořádku než konzervy, kapsičky a vaničky.

V našem sortimentu jsou polovlhká krmiva zastoupena švýcarskou značkou SWISS NATURAL, která nabízí kvalitní snadno stravitelné monoproteinové receptury s vysokým obsahem masa (až 72 %, žádná moučka), bez umělých barviv a dochucovadel, obilovin a laktózy pro snížení rizika alergických reakcí, obohacené speciální složkou ImmunoCell3Active® – směsí základních nukleotidů (stavebních kamenů buněk) nezbytných pro regeneraci tkání a správné fungování imunity.

Zpět do obchodu