Sleva za registraci 4-8%

Jak na horké dny s mazlíčkem - 5 důležitých bodů

Než začneme s důležitými body, je dobré si ze začátku uvědomit, že pejsek i kočička se ochlazují pouze dýcháním. Dochází při něm k odpaření vody z organismu, a proto v extrémních teplotách k ochlazení nestačí.
why-is-my-dog-breathing-heavy-french-bulldog-outside
Důležité body, podle kterých se řídit
1. Voda
První a nejduležítější bod je určitě všem jasný, ale raději ho zmíníme. Bohužel se vždy najde páníček, který na vodu zapomíná.. Pro své mazlíčky mějte vždy vodu, ať už s sebou, na procházce nebo doma. Klidně doma rozmístěte více misek. Kromě pitného režimu je velmi důležité vodu zachovat co nejvíce čistou, čerstvou a neustále přístupnou. Doporučujeme vodní fontánky, které tyto podmínky plně splňují. Ideální pro doma.
2. Ochlazování
Ochlazujeme vždy postupně a naopak nikdy ne zprudka (např. politím studenou vodou). Raději namočte ručník do studené vody a pejska či kočku s ním otírejte, především tlapky a bříško. Určitě např. doporučujeme skvělé ⇒chladící podložky, které regulují tělesnou teplotu. Chladící podložka nepotřebuje vodu ani žádné jiné chlazení a funguje ihned při kontaktu.
3. Jídlo
Organismus zvířete reaguje v horkém počasí sníženou chutí k jídlu. Je to podobné jako u člověka. Energie vynaložená na trávení je velmi vysoká a tělo s ní v horku šetří. Na množství je třeba dohlédnout, aby kalorický příjem neklesal až příliš. Předejít tomuto problému můžete díky kvalitnímu krmivu bohatému na živiny.
4. Procházky
Na procházku choďte raději brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy už slunce tolik nepálí. Také byste něměli chodit se svým parťákem daleké vzdálenosti, aby jste tolik nepřepínali jeho síly. Ideálním útočištěm je les, stín v přírodě nebo procházka k vodě. Na procházky můžeme doporučit chladící oblečky, nebo např. plovací vesty, které může pejsek využít při hrátkách ve vodě.
 
5. Auto
Poslední a opravdu důležitý bod, který si určitě správný páníček uvědomuje. Nikdy nenechávejte své mazlíčky v autě. Stejně jako u dětí je to pro zvířata velice nebezpečné. Raději je nechte v klidu doma někde ve stínu. Pozor ! Auto se může i za nízkých teplot proměnit v pořádnou saunu, takže dávejte pozor nejen v létě!
 
Děkujeme, že jste si přečetli náš článek a doufáme, že jsme vám alespoň trochu pomohli a lépe zvládnete se svým čtyřnohými kamarády léto, team Kockapes.com
 
 
Zpět do obchodu