Sleva za registraci 4-8%

Jaký kong je pro mě vhodný?

KONG myslí na všechny

Chcete-li KONGem potěšit Micku nebo Mourka, není co řešit. Kočkám všech plemen, velikostí a věkových kategorií je určen univerzální fialový KONG Kitty z nejměkčí gumy. Máte-li však doma Rexe nebo Fifinku, pak vězte, že KONG pro psy se vyrábí v celkem 18 variantách! (A to nepočítáme různé jeho mutace, jako je např. dudlík KONG .)

02-kong-01-obrazek-clanek 

Než se tedy vydáte do naší prodejny nebo navštívíte e-shop, abyste svému psímu parťákovi pořídili gumového sněhuláka, přečtěte si, proč je nabídka KONGů tak široká a jak z ní pro vašeho miláčka vybrat to pravé kaučukové.

Větší tlama – větší KONG

Kdybyste svému psímu společníkovi nabídli příliš velký KONG, nejhorší, co se může stát, je, že ho bude uraženě ignorovat. V opačném případě – u příliš malých hraček – už ovšem hrozí, že pes herní náčiní spolkne nebo se jím začne dávit. Společnost KONG proto razí dvě základní poučky:

  1. „Pokud se KONG vejde vašemu psovi do tlamy celý, znamená to, že je příliš malý!“

  2. „Pokud si nejste jistí, volte vždy větší variantu.“

Pro usnadnění výběru uvádí KONG u každé velikosti, pro jaké hmotnostní rozmezí psů je vhodná. Tato čísla však berte pouze orientačně – různá plemena mají různé proporce a rozměry tlamy, takže např. dvacetikilový buldok může potřebovat mnohem větší KONG než stejně těžká kolie (viz tabulku na konci článku).

02-kong-02-obrazek-clanek

Silnější stisk – tvrdší KONG

Každý pes je originál a každý má specifické potřeby, které se navíc v průběhu života mění, a to samozřejmě platí i pro kousání. Příliš tvrdá hračka se může setkat s nezájmem u štěňat, stárnoucích psů nebo psů se slabším stiskem. A dávat dětské gumové kachničky psímu „drtičovi“ jsou nejen vyhozené peníze, ale i nebezpečný hazard – kusy měkké gumy kdovíjakého složení s největší pravděpodobností skončí v jeho žaludku.

KONG proto dává zákazníkům na výběr ze 4 tvrdostí podle stylu kousání. Každá tvrdost má přidělenou charakteristickou barvu:

02-kong-03-obrazek-clanekKONG Puppy (XS, S, M, L)

Modrý nebo růžový KONG z nejměkčí gumy je určen psí drobotině v bolestivém období prořezávání a výměny zubů. (POZOR: starší štěňata už mohou potřebovat o stupeň tvrdší variantu!)

 

 

02-kong-04-obrazek-clanekKONG Senior (S, M, L)

Fialový KONG z měkčí gumy je ideální pro stárnoucí psy s citlivým chrupem. (POZOR: u plemen s velmi silným stiskem se použití tohoto typu nedoporučuje.)

 

 

02-kong-05-obrazek-clanekKONG Classic (XS, S, M, L, XL, XXL)

Červený KONG ze středně tvrdé gumy je určený pro standardní kousání v dospělém věku.

 

 

02-kong-06-obrazek-clanekKONG Extreme (S, M, L, XL, XXL)

Černý KONG z extra odolné gumy je vhodný pro náruživé dospělé žvýkavce se silným stiskem.

 

 

 

Abyste byli ještě více v obraze, přeložili jsme pro vás ze stránek výrobce tabulku doporučených velikostí KONGů pro vybraná plemena. Bohužel v ní nenajdete některé rasy oblíbené mimo angloamerický svět, jako jsou např. shiba-inu, barzoj nebo třeba český fousek. V tom případě buď zkuste najít v tabulce plemeno s podobnou tělesnou hmotností a konstitucí, nebo přijďte se svým mazlíčkem (příp. jeho fotkou) k nám do prodejny – náš personál vám s výběrem rád pomůže!

 

Zpět do obchodu