Jaký kong je pro mě vhodný?

KONG myslí na všechny

Chcete-li KONGem potěšit Micku nebo Mourka, není co řešit. Kočkám všech plemen, velikostí a věkových kategorií je určen univerzální fialový KONG Kitty z nejměkčí gumy. Máte-li však doma Rexe nebo Fifinku, pak vězte, že KONG pro psy se vyrábí v celkem 18 variantách! (A to nepočítáme různé jeho mutace, jako je např. dudlík KONG .)

02-kong-01-obrazek-clanek 

Než se tedy vydáte do naší prodejny nebo navštívíte e-shop, abyste svému psímu parťákovi pořídili gumového sněhuláka, přečtěte si, proč je nabídka KONGů tak široká a jak z ní pro vašeho miláčka vybrat to pravé kaučukové.

Větší tlama – větší KONG

Kdybyste svému psímu společníkovi nabídli příliš velký KONG, nejhorší, co se může stát, je, že ho bude uraženě ignorovat. V opačném případě – u příliš malých hraček – už ovšem hrozí, že pes herní náčiní spolkne nebo se jím začne dávit. Společnost KONG proto razí dvě základní poučky:

  1. „Pokud se KONG vejde vašemu psovi do tlamy celý, znamená to, že je příliš malý!“

  2. „Pokud si nejste jistí, volte vždy větší variantu.“

Pro usnadnění výběru uvádí KONG u každé velikosti, pro jaké hmotnostní rozmezí psů je vhodná. Tato čísla však berte pouze orientačně – různá plemena mají různé proporce a rozměry tlamy, takže např. dvacetikilový buldok může potřebovat mnohem větší KONG než stejně těžká kolie (viz tabulku na konci článku).

02-kong-02-obrazek-clanek

Silnější stisk – tvrdší KONG

Každý pes je originál a každý má specifické potřeby, které se navíc v průběhu života mění, a to samozřejmě platí i pro kousání. Příliš tvrdá hračka se může setkat s nezájmem u štěňat, stárnoucích psů nebo psů se slabším stiskem. A dávat dětské gumové kachničky psímu „drtičovi“ jsou nejen vyhozené peníze, ale i nebezpečný hazard – kusy měkké gumy kdovíjakého složení s největší pravděpodobností skončí v jeho žaludku.

KONG proto dává zákazníkům na výběr ze 4 tvrdostí podle stylu kousání. Každá tvrdost má přidělenou charakteristickou barvu:

02-kong-03-obrazek-clanekKONG Puppy (XS, S, M, L)

Modrý nebo růžový KONG z nejměkčí gumy je určen psí drobotině v bolestivém období prořezávání a výměny zubů. (POZOR: starší štěňata už mohou potřebovat o stupeň tvrdší variantu!)

 

 

02-kong-04-obrazek-clanekKONG Senior (S, M, L)

Fialový KONG z měkčí gumy je ideální pro stárnoucí psy s citlivým chrupem. (POZOR: u plemen s velmi silným stiskem se použití tohoto typu nedoporučuje.)

 

 

02-kong-05-obrazek-clanekKONG Classic (XS, S, M, L, XL, XXL)

Červený KONG ze středně tvrdé gumy je určený pro standardní kousání v dospělém věku.

 

 

02-kong-06-obrazek-clanekKONG Extreme (S, M, L, XL, XXL)

Černý KONG z extra odolné gumy je vhodný pro náruživé dospělé žvýkavce se silným stiskem.

 

 

 

Abyste byli ještě více v obraze, přeložili jsme pro vás ze stránek výrobce tabulku doporučených velikostí KONGů pro vybraná plemena. Bohužel v ní nenajdete některé rasy oblíbené mimo angloamerický svět, jako jsou např. shiba-inu, barzoj nebo třeba český fousek. V tom případě buď zkuste najít v tabulce plemeno s podobnou tělesnou hmotností a konstitucí, nebo přijďte se svým mazlíčkem (příp. jeho fotkou) k nám do prodejny – náš personál vám s výběrem rád pomůže!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení