Novinky

Proč vlastně kočky potřebují škrabadlo?
Proč vlastně kočky potřebují škrabadlo?????
Škrabadlo patří mezi základní výbavu každého????, který nechce☝????, aby se drápky jeho kočičky????důvěrně seznámily s jeho nábytkem????.
▪️Hlavní důvody????:
1)Zaseknutím drápků???? do něčeho pevného si protahují tělo????
2)Cvičí zatahování drápků✊????
3)Zbavují se svrchní vrstvy drápků (obrušují si je)????
4)Mají na tlapkách pachové žlázky????????, a tak si při škrábání označují své teritorium????.
Proto kočka????, která nemá své vlastní škrabadlo, může váš nábytek???? i další vybavení domácnosti???? nejen poškodit nebo zničit❌, ale také způsobit pěkný zápach značkováním????
A jak přimět kočku, která vám dosud škrábala nábytek, aby se upnula na škrabadlo????? Vlastně nemusíte dělat nic díky jedné z kočičích vlastností☝????, a tou je zvědavost????. Jakmile se v bytě objeví škrabadlo, kočka je začne nejprve opatrně zkoumat a pak si je “označkuje“. Tehdy budete mít vyhráno????????.
Škrabadlo je pro kočku takovým útočištěm⚔️ a také místem ke hraní a k odpočinku???? Škrabadla totiž mívají i domečky???? a pelíšky????, prolézačky i zavěšené hračky????. Nejlepším řešením☝???? je zakoupit škrabadlo, na kterém si kočička odpočině a zároveň dostatečně vyhraje????????
????Škrabadla najdete zde:
Co dělat, když nastanou horké dny.
Je dobré si ze začátku uvědomit, že pejsek???? i kočička???? se ochlazují pouze dýcháním. Dochází při něm k odpaření vody???? z organismu, a proto v extrémních teplotách???? k ochlazení nestačí☝????.
▪️Důležité body, podle kterých se řídit????:
1) Voda????:
Mějte pro ně vždy připravenou čistou vodu????, ať už s sebou, na procházce???? nebo doma????. Kromě pitného režimu je velmi důležité vodu zachovat co nejvíce čistou✨, čerstvou a neustále přístupnou✔️. Doporučujeme vodní fontánky⛲️, které tyto podmínky plně splňují????
2) Ochlazování❄️:
Ochlazujeme vždy postupně a naopak nikdy ne zprudka☝???? (např. politím studenou vodou❌). Raději namočte ručník do studené vody a pejska či kočku s ním otírejte, především tlapky???? a bříško. Doporučujeme chladicí podložky❄️????, které regulují tělesnou teplotu????.
????Chladicí podložky????:
3) Jídlo????:
Organismus zvířete reaguje v horkém počasí☀️ sníženou chutí k jídlu. Je to podobné jako u člověka????????. Energie⚡️ vynaložená na trávení je velmi vysoká a tělo s ní v horku šetří. Na množství je třeba dohlédnout????, aby kalorický příjem neklesal???? až příliš☝????. Předejít tomuto problému můžete díky kvalitnímu krmivu bohatému na živiny????????????.
????Kvalitní krmivo????
Pro psy????:
4) Procházky????????:
Na procházku choďte raději brzy ráno nebo pozdě odpoledne☝????, kdy už slunce☀️ tolik nepálí????. Nechoďte daleké vzdálenosti, aby jste tolik nepřepínali jeho síly????????. Ideálním útočištěm je les???? a stín v přírodě. Také doporučujeme chladicí oblečky❄️????, které fungují podobně jako podložky????.
Marp - výživa bez kompromisů

 

Marp Think holistic - výživa bez kompromisů

 

V naší holistické řadě přinášíme receptury, které splňují maximální požadavky na špičkové složení. Vysoký obsah masa a receptury bez obilovin tvoří základ našich receptur. Dle holistické tradice naleznete v našich recepturách dlouhou řadu bylinek, které mají pozitivní vliv na celý organismus. Na této tradici je postavena celá naše holistická řada - princip holistické výživy je takový, že všechny suroviny v krmivu musejí mít pozitivní vliv na organismus psa. Jinými slovy, použitím vhodných surovin je nutné předcházet budoucím zdravotním komplikacím - prevence je lepší než péče. Z tohoto pohledu na holistickou výživu jsou naše receptury skutečně tradiční. Naše krmiva se svým složením přibližují přirozené stravě psovitých šelem v přírodě. V naši holistické řadě naleznete v průměru 80% bílkovin ze živočišných zdrojů. To je základem perfektního osvalení psa. 

 

Pro krmiva marp klikněte: zde

 

jak vybrat správné granule pro psa?
Správným výběrem granulí můžete podpořit růst↗️, zdraví a kondici???????? vašeho věrného parťáka????, a připravit mu tím zásadní podmínky???? pro spokojený a dlouhý život✅????.
◼️Je dobré si uvědomit, že každý pes???? má jiné potřeby???? a neexistují univerzální granule☝????a proto bychom si měli před výběrem nejprve dát dohromady tyto čtyři zásadní body⬇️☝????:
▪️Velikost (malé plemeno, střední plemeno, velké plemeno)
• Menší plemena v krmivu potřebují větší obsah energie⚡️, hlavně z důvodu zachování termoregulace????, protože malý povrch těla dlouho neudrží požadované teplo???? a dochází k podchlazení❄️.
• Malá a mladá plemena by měla mít menší velikost granulí.
• Velká plemena zase potřebují více vápníku, aby jim dobře rostly kosti???? a svaly????????, protože ty jsou pro tyto pejsky zcela zásadní. A aby i klouby a chrupavky fungovaly tak, jak mají, mělo by jim krmivo dodat i antioxidanty, kolagen, chondroitin a glukosamin.
• U velkých a středně velkých plemen se zátěží na klouby je např. důležité, aby štěňata???? dostávala do misky doplňky podporující růst kloubů????.
• Krmivo pro atletické plemeno????, které spotřebuje více energie⚡️ by tedy mělo mít větší energetickou hodnotu.
▪️Věk (štěně, dospělý pes, starý pes)
????Štěnata mají obecně rychlejší metabolismus a potřebují krmivo s více živinami a vyšším energetickým obsahem a také vitamíny???? a antioxidanty pro podporu imunitního systému.
• Pro dospělé psy???? není třeba tolik živin, pokud se nejedná o psy ve vysoké zátěži????????.
• Nejméně proteinů a tuků budete potřebovat pro starší, kastrované nebo nemocné psy????.
• Pro staré psy jsou vhodné méně energetické, s vysokou stravitelností a širokým zastoupením minerálních látek jako například na podporu kloubního zdraví???? a proti tvorbě zubního kamene????.
▪️Zdravotní stav
• Např. Pokud máme pejska s nadváhou tak vybereme krmivo s vyšším obsahem vlákniny, která čistí střeva a tím pomáhá zamezit tloustnutí????. Tento údaj najdeme v analýze pod složením????. Ideální je obsah vlákniny od 5 % výš. V případě, že chceme nadváhu řešit maximálně efektivně, snížíme↘️ také obsah tuku.
• Březí a kojící fenky????‍???? zasluhují stejnou péči jako štěňátka???? ve vývinu. V období očekávání a kojení mají velké energetické výdaje. Podávejte jim proto přesně vyváženou stravu s vysokým obsahem proteinů, tuků, sacharidů, vitaminů???? a minerálních látek. Tato strava bývá určena také štěňatům.
▪️Alergie
• U alergie je jednoduchým řešením vyřazení alergenu z jídelníčku????. Jsou jimi nejčastěji: pšenice????, kukuřice????, kuřecí maso????. Výjimkou ale nejsou i jiné druhy masa. Preventivním opatřením jsou krmiva bez obsahu obilovin.
◼️Co je důležité u složení❓:
• Hodně masa????????! I když pes není čistý masožravec, v jeho stravě mají převažovat bílkoviny z živočišných zdrojů. To znamená, že alespoň na prvním místě???? ve složení musí být maso.
• K masu jsou pro psa také důležité sacharidy☝????.
• Tuky a proteiny z přírodních, živočišných zdrojů (přímo z masa) a ne přidané, jako např.kuřecí????, vepřový tuk apod. Ty patří mezi tuky nasycené, které zdraví neprospívají????.
• Pozor na obilí????. Například pšenice vašeho psa nezabije, ale obsahuje lepek a je hůře stravitelná a ve střevech zanechává zbytky, které mohou být zdrojem onemocnění, nadýmání, průjmů i živnou půdou pro drobné parazity????.
• Vitamíny i vláknina výhradně z přírodních zdrojů jako ovoce???????? a zelenina???????? jsou vždy lepší, než ty umělé.
◼️Kdy si dát pozor❗️:
• Je potřeba rozlišit, jestli je maso???? ve složení v čerstvém nebo sušeném stavu. Čerstvé maso totiž obsahuje vodu????, která je v průběhu výroby odstraněna a tím se obsah suroviny sníží a ta se posune mnohem níže ve složení????.
• V kvalitních granulích by neměly být obsaženy zdraví škodlivé látky????????, jako jsou různá barviva a konzervanty (BHA, BHT, propylgallát, sorban draselný)
• Nenechte se ukolébat reklamou a vždy pozorně čtěte složení vybraného produktu????.
• Pokud zavádíte nové krmivo, přecházejte postupně a nekupujte hned velké, mnohakilogramové balení. Trávicí problémy při nesnášenlivosti některé ze složek potravy se mohou projevit až po dvou či více týdnech????.
• Kvalitní krmiva???????? nemusí být nutně předražená????. Můžete je pořídit i za příznivou cenu odpovídající obsahu????.
 
????Pokud jste z toho zmateni, nezoufejte☝???? Rádi vám poradíme to pravé krmivo, podle potřeb vašeho chlupáče. Obraťte se na nás tel. 739662621 nebo e-mail: info@kockapes.com
Paradentóza u psů

ZParadentóza u psů

Daleko nejčastějším patologickým jevem v dutině ústní je tzv. periodontální choroba. Jejím lidským ekvivalentem je i laikům dobře známá paradontóza. Periodontální choroba postihuje více jak 80% psů starších 3 let. (Zdroj: en.wikipedia.org).

„Pes s periodontální chorobou často trpí významnou bolestivostí uvnitř dutiny ústní, celkovou nevolností a úbytkem aktivity. Většina chovatelů vůbec netuší, že uvedené příznaky mohou nějak souviset s periodontální chorobou a připisují je samotnému stáří.“

MVDr. Jaroslav Kučera CScVeterinarKucera.cz

Ryze přírodní a účinné řešení pro Vašeho pejska

Existuje celá řada přípravků zaměřených na dutinu ústní našich psů. Asi budete také souhlasit, že výsledek nebývá nejlepší. Výrobci se zpravidla zaměřují na viditelný efekt, což je vybělování. To ale není to, co ve skutečnosti hledáme pro tlaminky našich pejsků.

Přinášíme Vám přípravek Láska 01 a Láska 01S s přírodním složením, který se zaměřuje především na léčbu zánětu, působí protizánětlivě a podporuje hojení dásní. Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a k celkovému uvolnění zvířete.

Přípravek, který omezuje růst bakterií a zamezuje tvorbě zubního plaku a tím také omezuje výskyt zubního kamene. Navíc se skládá výhradně z přírodní ingrediencí, obsahuje spoustu vitamínů a minerálů prospěšných pro zdraví Vašeho pejska.

Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně

Náš přípravek je veterinární přípraven schválený Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv. Tento ústav nezávisle hodnotí a sleduje účinnost, bezpečnost a kvalitu veterinárních léčivých přípravků v ČR. Náš přípravek Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně má schvalovací číslo – 546646.

Jaké balení a produkt je vhodný pro mého pejska?

Malý pejsek do 10 kg – 30 ml balení

Střední pejsek 10 – 20 kg nebo dva malý pejsci – 50 ml balení  

Velký pejsek nad 20 kg nebo více pejsků – 100 ml balení, které dodáváme jako dvě 50 ml lahvičky

Dávkování a způsob použití: 2 až 4 kapky pro malé psy, 6 až 12 kapek pro středně velké psy, až 20 kapek pro velké psy. Naneste na plošku očištěného prstu, na gázu, tampon, nebo na jemný kartáček. Jemnými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček vtírejte směs do dásní a kolem uchycení zubů po dobu cca 2 minut. Do zlepšení provádějte aplikaci dvakrát denně, minimálně dvě hodiny před jídlem. Až dojde ke zlepšení stavu zvířete, aplikujte přípravek preventivně 1x až 3x týdně. Jeden mililitr odpovídá cca 25 kapkám.

Upozornění: Veterinární přípravek pro psy. Před použitím vždy protřepejte! Pouze pro zvířata. Pouze pro vnější použití. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Veterinární přípravek Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně není vhodný pro psy s poruchami trávení a zvláště pro psy s poruchou slinivky. Pro takové psy je určen přípravek Láska 01S. Přípravek není určen pro březí feny. Neobsahuje alkohol. Pokud je u psa přítomna porucha funkce ledvin, jater nebo srdce, konzultujte použití přípravku s veterinářem nebo u výrobce.

Reakce klientů

„Dnes je to přes 3 týdny, co Baronovi čistím zuby a masíruji dásně olejíčkem. Změna je fantastická, dásně jsou uzdravené, krásně růžové a zubní kámen změkl tak, že bylo možné mechanické odstranění seškrábnutím. Jsem ráda, že Baron nemusel jít do narkózy a že jsme tento způsob objevili ještě včas.“

Markéta Zikmundová

Připravujeme - lokální výdejní místa

připravujeme pro Vás lokální výdejní místa: 

 • Rudník 
 • Jilemnice 
 • Hostinné - spuštěno 14.5.2020
 • Upřesnění místa a spuštění v průběhu dubna-května.
 • Platba v hotovosti, převodem, Gopay - platební brána

Výdejní místo: Hostinné, Second hand Za mostem:

 • V košíku zakliknete "výdejní místo hostinné" a jakmile bude zboží na výdejním místě přijde vám SMS a můžete si ho jít vyzvednout.
 • Platba: hotově - při převzetí, převodem, GoPay.
 • Zboží bude na výdejní místo doručováno v rozmezí 24-48 hodin od objednání. (zboží skladem)
 • Pro bližší info o času doručení nás kontaktujte telefonicky na číslo 739662621, nebo mailem na info@kockapes.com 
 • Adresa: Nádražní 302, 54371 Hostinné, Trutnov, Czech Republic

 

 

 

Kompletní bezobilná krmiva Lifestyle pro psy a kočky

Kompletní bezobilná krmiva Lifestyle pro psy a kočky

Vyzkoušejte novou řadu grain-free granulí od Nature’s Protection.

banner-clanek-lifestyle-pro-psy-a-kocky

 

Obliba tzv. bezobilných krmiv pro psy a kočky i v našich končinách rok od roku roste a nejde zdaleka jen o módní trend. Grain-free („bez zrn“) receptury, v jejichž složení nenajdete žádné obilniny včetně kukuřice, sóji nebo rýže, jsou mnoha odborníky považovány za výživově hodnotnější především proto, že zrna zmíněných plodin při průmyslovém zpracování často ztratí velkou část živin. Některá zvířata také reagují negativně na obilný lepek (gluten), k jehož trávení jsou šelmy – zvláště kočky – hůře evolučně uzpůsobené než my, a na chemická rezidua z hnojiv, pesticidů a herbicidů zemědělské velkovýroby. Stále více majitelů proto volí krmiva, v nichž jsou obilniny nahrazeny jinými, nutričně zajímavějšími zdroji cukrů a bílkovin.

Výrobce krmiv Nature’s Protection proto přichází s novou řadou kompletních bezobilných suchých krmiv šitých na míru přirozeným potřebám našich zdomácnělých šelem. Kromě vysokého poměru živočišných bílkovin (65–82 %) a naprosté absence lepku (gluten-free) zaujmou tyto receptury i pečlivým výběrem kvalitních, zdraví prospěšných ingrediencí, jako jsou např.:

 • MASO BÍLÝCH RYB (tresky a štikozubce)obsahuje více vitamínu A a D než jiné druhy ryb, je hypoalergenní a je ideální jako zdroj živočišných bílkovin pro zvířata se sklonem k nadváze;
 • Vysoce kvalitní MASO LOSOSŮ z Norska – má blahodárný vliv na kůži, srst a trávicí pochody;
 • JEHNĚČÍ MASO – zvlášť vydatný zdroj železa a vitamínu B;
 • TICHOMOŘSKÝ KRIL (korýš krunýřovka krilová) – 100% udržitelný zdroj vysoce vstřebatelných omega-3 mastných kyselin a cholinu, živiny nezbytné pro zdraví mozku, jater a dalších životně důležitých orgánů;
 • Sušený MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ – má prokazatelné antivirové a protizánětlivé účinky;
 • VITAMÍN E a EXTRAKT Z ROZMARÝNU – působí jako přírodní antioxidanty, které chrání buňky před působením volných radikálů.

V řadě Lifestyle najdete 5 bezobilných receptur PRO PSY – s drůbežím, lososím nebo jehněčím masem pro dospělé psy a s lososem a krilem pro psí juniory a dospělé psy malých plemen.

 

Řada Lifestyle představuje také 2 grain-free receptury PRO KASTROVANÉ KOČKYs lososím masem a masem bílých ryb.

 

Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Polovlhká krmiva pro psy – znáte je?

Vše, co potřebujete vědět o vítané alternativě k mokrým a suchým krmivům.

banner-clanek-swiss

 

Vedle suchých (granulovaných) krmiv, která obsahuji přibližně 10 % vlhkosti, a mokrých krmiv (v konzervách, kapsičkách a vaničkách) s cca 75 % vlhkosti, najdete na pultech obchodů ještě třetí kategorii tzv. polovlhkých (semi-moist) krmiv s 20–30 % vlhkosti. Co byste o tomto typu měli vědět, než se rozhodnete zařadit jej do jídelníčku svého čtyřnohého přítele?

Jednou z hlavních výhod polovlhkých krmiv je, že jsou měkká, a tudíž snadno poživatelná a stravitelná i pro štěňata, starší psy a psy s citlivým nebo jinak problematickým chrupem. I pro většinu ostatních psů jsou ale vítanou lahůdkou, a proto je mnoho majitelů používá jako cenově výhodné pamlsky např. při výcviku. Příjemná je také manipulace s nimi: stačí otevřít uzavíratelný obal a nasypat z něj krmení do misky – nemusíte nabírat granule z velkého pytle, vymačkávat maso z kapsičky nebo vydlabávat z vaničky, či konzervy. Většinu polovlhkých krmiv navíc po otevření není třeba uchovávat v lednici.

Pokud se ale na tato krmiva chystáte přejít, pamatujte, že při výběru se vyplatí dávat přednost produktům s vysokým poměrem přírodních složek a nízkým obsahem cukru a soli. Někteří výrobci totiž spoléhají více na dochucovadla a barviva než na kvalitu základních surovin.

Výhody polovlhkých psích krmiv v kostce:

 • Vysoká poživatelnost – pro svou měkkost jsou oblíbenou potravou štěňat, psích seniorů a psů, kteří mají potíže s chrupem.
 • Psi je milují – většina psů jim dává přednost před suchými krmivy a neodmítnou je ani vybíravější jedinci.
 • Použitelné jako pamlsky – mohou sloužit jako cenově výhodná alternativa k běžným pamlskům, ideální jako odměna při výcviku.
 • Snadné skladování – mají praktický, často uzavíratelný obal; většina se po otevření nemusí uchovávat v lednici.
 • Čistota – nadělají méně nepořádku než konzervy, kapsičky a vaničky.

V našem sortimentu jsou polovlhká krmiva zastoupena švýcarskou značkou SWISS NATURAL, která nabízí kvalitní snadno stravitelné monoproteinové receptury s vysokým obsahem masa (až 72 %, žádná moučka), bez umělých barviv a dochucovadel, obilovin a laktózy pro snížení rizika alergických reakcí, obohacené speciální složkou ImmunoCell3Active® – směsí základních nukleotidů (stavebních kamenů buněk) nezbytných pro regeneraci tkání a správné fungování imunity.

FirstMate TECHNOLOGICKY UNIKÁTNÍ SUPER a ULTRAPREMIOVÉ KRMIVO

FirstMate, jako rodinná firma vyrábějící krmiva, klade důraz na kvalitu a zdravotní nezávadnost vstupních surovin. 

Investice společnosti FirstMate do sušárny a konzervárny poskytuje jejím zákazníkům větší důvěru v kvalitu krmiv.

TECHNOLOGICKY UNIKÁTNÍ SUPER a ULTRAPREMIOVÉ KRMIVO

Krmivo FirstMate je jedno z mála vyráběných technologií "gentle manufacturing process" , tzn. na rozdíl od klasických extrudérů při nízkých teplotách, které jedině umožňují zachovat potřebné výživové hodnoty v krmivu (podobně jako v mraženém ovoci najdete téměř shodný obsah účinných látek, jako v čerstvém, ovšem v kompotu nikoliv) a při vysoce kvalitních surovinách dosáhnout vysoké stravitelnosti.

Jako jediné na světě pak používá pro výrobu krmiva pro psy technologii "VIS - Vacuum Injection System", systém vakuové injektáže rybího a kuřecího tuku, vitamínů, minerálů,enzymů a probiotik do vnitřní struktury granulí na konci výrobního procesu. Výsledkem jsou granule v celé své hmotě obsahující zmíněné látky, nikoliv jen na povrchu, jak je tomu jinde. Granule mají minimalizován vnitřní povrch, čímž je zabráněno v maximální možné míře nežádoucímu znehodnocování především tuků oxidačními procesy.

Granule vynikají vysokou hustotou, v žaludku nebobtnají v celém svém objemu najednou, ale dochází k postupnému odvalování hmoty granulí dál do dvanácterníku. Tento zdánlivě nepodstatný jev je vynikající zprávou pro majitele velkých a obřích plemen, protože znamená účinnou prevenci mnohdy smrtelně probíhající náhlé příhody břišní u psů - torze žaludku.

SUROVINOVĚ UNIKÁTNÍ SUPER a ULTRAPREMIOVÉ KRMIVO

Všechny suroviny vstupující do výrobního řetězce FirstMate jsou vysoce jakostní, pečlivě vybírané a testované, aby s jistotou splňovaly požadavky na pokrytí veškerých výživových potřeb psů.

Zvláštní důraz je kladen na prémivou kvalitu použitých masových mouček, ať už je to kuřecí moučka z kuřat potravinářské kvality, sleďová moučka z ryb lovených v ekologicky nezatížených oblastech severního Pacifiku (sleď má nejvyšší procento bílkovin ve srovnání s lososem a sardinkami, které bývají zdrojem rybích mouček v krmivech) nebo moučka z novozélandského jehněčího nejvyšší kvality.

Pozor!! U krmiv, kde je jako zdroj bílkovin uváděno čerstvé maso, není možné technologicky dosáhnout vyššího absolutního množství sušeného podílu masa v granulích než něco kolem 3%. U krmiv vyrobených přímo z masové moučky může být toto číslo až sedminásobné, v závislosti na množství masové moučky v krmivu. U FirstMate tomu tak je. Že pak krmíte svého psa stravou pro masožravce a nikoliv pro vegetariány se můžete přesvědčit na grafech znázorňujících podíl živočišných bílkovin na celkové deklaraci bílkovin v krmivu na obalech krmiv FirstMate. U FirstMate tento podíl činí až 87%, u krmiv z čerstvého masa by toto číslo bylo 12%, kdyby ho ovšem výrobci zveřejňovali. Odvahu zveřejnit tento podstatný údaj jsme zaznamenali pouze u Acany (46%).

Tak jako FirstMate disponuje významnou převahou živočišných zdrojů bílkovin nad rostlinnými (z obilovin), nenajdete zde ku prospěchu psů ani žádné přidané rostlinné oleje (s výjimkou formule Holistic, kde je avokádový olej). Poctivým podílem kuřecího a hlavně rybího tuku je dosaženo unikátního poměru nenasycených mastných kyselin omega-6 ku omega-3, kdy první číslice tohoto poměru je ideálně pod hodnotou 5 (takový poměr naleznete pouze u jediného dalšího krmiva a tím je Canine Caviar, který chystáme jako druhého zástupce krmiv doporučených Whole Dog Journal na český trh pro podzim 2006). Co tento poměr "umí" se přesvědčí každý na bezkonkurenční kvalitě srsti psa krmeného takovým krmivem.

Celá ultraprémiová řada FirstMate užívá jako jediné zdroje sacharidů celozrnnou rýži a speciálně upravené (gelatinizací párou) brambory odrůdy Idaho. Není použita pšenice ani kukuřice, zdrojem kvalitních vysoce stravitelných bílkovin je pouze sleďová nebo jehněčí moučka (kromě formule Holistic, která poplatně své filozofii užívá ještě třetí zdroj - kuřecí moučku a celé kuře). Ultraprémiová řada FirstMate tak znamená nejširší nabídku absolutně hypoalergenních formulí na trhu. Vyberete zde výživu jak pro citlivé štěně tak pro psího seniora.

Obsah vlákniny je až dvojnásobný oproti ostatním značkám, blahodárně tak působí na kvalitu zažívání.

V každé porci Firstmate je obsažen extrakt z juky, extrakt ze žraločích chrupavek, korýšů a měkkýšů, celé spektrum vitamínů a minerálů včetně chalátových forem zinku a mědi, čtyři druhy aktivních enzymů získaných fermentačními procesy bakterie Bacillus subtilis ( viz Enzymy pro život ! ). V některých formulích naleznete bohaté zdroje přírodních ochranných látek - borůvky, brusinky, česnek, vojtěšku alfaalfu, dále mořské řasy kelpu a spirulinu, mrkev, jablka, sýr cottage, lněné semínko z bioprodukce a včelí pyl, který optimalizuje spektrum aminokyselin v krmivu.

V krmivu FirstMate NENALEZNETE vedlejší živočišné a rostlinné produkty, vejce (bílek je silný alergen a působí abiogenně - zhoršuje využítí bílkovin z potravy), nedefinované obiloviny, levné rostlinné oleje, barviva ani chemické
antioxidanty.

Pokud jste se dostali, až sem klikněte zde a mužete prozkoumat jednotlivé receptury.

 

 

FIRSTMATE JE RODINNÁ FIRMA S TRADICÍ

KOMPLETNÍ KONTROLA NAD PROCESEM VÝROBY

VÍCEPREZIDENT SPOLEČNOSTI JE VETERINÁRNÍM NUTRIČNÍM SPECIALISTOU

ZARUČENA KVALITA VŠECH  SLOŽEK KRMIV

 

 

Nahoru
13 položek celkem