Sleva za registraci 4-8%

Novinky

NON-STOP Jaký postroj, vodítko a sedák zvolit?

Jaký postroj, vodítko a sedák zvolit?

 
 
 

Touring Bungee Leash máme ve dvou šířkách. Jejich výhodou je odpružená i pevná část, čímž je pes v případě potřeby pod kontrolou. Hodí se všude, kde očekáváme potkávání se s lidmi nebo cizími psy. Do tahu je pro malé psy vhodnější než celoodpružené Bungee Leash.

Ještě vymakanější je Touring Adjustable Leash, kterým můžete u lehčích psů nahradit na výletě opasek. Má nastavitelnou délku a díky poutku v blízkosti karabiny můžete psa v případě potřeby vést nakrátko.

Máte-li dva psy, oceníte rozdvojku Touring Double.

Bungee Leash je unikátní celoodpružené odolné vodítko vyráběné v Čechách, které nabízí jen Non-stop Dogwear. Vyrábí se ve dvou délkách 2 m a 2,8 m.

Opasky Trekking Belt a Ferd Belt jsou pohodlné, ale díky robustnosti je nedoporučujeme na běhání. Zákazníci oceňují možnost připevnění batůžků Belt Bag (ty jsou vzájemně kompatibilní na oba sedáky). Naskladnění Trekking opasků očekáváme během léta.

CaniX Belt je univerzálním sedákem konstruovaným primárně na běh, je velmi úspěšným nástupcem oblíbeného Běžeckého opasku.

Løype Belt je primárně určený na běžky (skijöring). Je pohodlný a je dobrou volbou pro milovníky výletů i rekreační běžce.

Freemotion je ideálním postrojem pro všechny aktivity, kdy je pes v tahu na vodítku. Pokud pes tahat neumí nebo ho máte v plánu pouštět, volte raději Line 5.0. Při správném výběru velikosti psovi skvěle padne, neomezuje ho v pohybu, podporuje přirozený tah. Nehodí se na čistě internetový prodej. Aby plnil správně svou funkci, měl by být vyzkoušen psem v tahu. Plemenům s velkou hlavou a kratším tělem nemusí sedět.
Line 5.0 je univerzální postroj pro rekreační sportovce, pro psy, kteří neumí vytrvale táhnout, je na akce, kdy chcete střídat aktivitu na vodítku s pohybem na volno. Dají se na něm trénovat obrany i stopy. Padne většině psů. Prodáváme ho v 5 barvách. Line Grip má i přidržovací poutko.

Halloween akce

HALLOWEEN AKCE !!!

 

Pro využití kupónu na 100 Kč stačí zadat v košíku slevový kód: netopýr

 

Kód platí při nákupu nad 2 000 Kč do 7.11.2021

 

Jistě svému mazlíčkovi uděláte radost!

BARF

BARF nově u nás v kamenném obchodě ve Vrchlabí!

 

Co u nás najdete?

Hovězím maso pro psy - od farmy Basařovi

Plemeno: Aberdeen Angus

Hmotnost: 1000 g

Cena: 149 Kč

 

Kompletní syrové krmivo pro psy - od BARF u Toutatise

Dva druhy složení:

 • Kuře, hovězí dršťky, hovězí vemeno, kořenová zelenina
 • Kachní maso, hovězí maso, droby, dršťky, mrkev

Hmotnost: 1000 g

Cena: 99 Kč

 

 barf mražené maso

Dále u nás v obchodě, ale i na e-shopu najdete různé doplňky ke stravě BARF => ZDE

 

Kde nás najdete?

Adresa: Krkonošská 231, Vrchlabí (směr Špindlerův Mlýn, nad kostelem)243516574_1048108125959439_8531367280454465547_n

Otevírací doba: Po - Pá 8:00-17:00, So 9:00-11:00

Tel: 739 662 621

Mail: info@kockapes.com

 

Samozřejmě u nás naleznete pro svého mazlíčka nejen produkty, které se týkají BARF krmiva, ale i plno dalšího.. od granulí, pelíšků, hraček, obojků a dalších doplňků.. pro psy, kočky, hlodavce, rybičky, ptáky, ale i pro chovatelská zvířata. Budeme se těšit na vaši návštěvu jak v kamenném obchodě, tak tady na e-shopu!

Neznáte BARF? Nevadí, my vám řekneme o co jde..

BARF je zkratka pro metodu krmení, která se dá přeložit mnoha způsoby, jedním z nich je Born Again Raw Feeders (Znovuzrozen krmit syrově). Hlavní princip této metody spočívá v krmení domácích masožravých zvířat přirozeným způsobem, jinak řečeno masem, kostmi, vnitřnostmi, zeleninou, ovocem.. jednoduše všemi potravinami v syrovém stavu. Proč zelenina a ovoce? Jak už jsme psali, BARF přece napodobuje jídelníček šelmy, která sní celou kořist včetně obsahu vnitřností..

Proč páníčci přechází na BARF?

 • Plná kontrola nad miskou - Vždy víte přesné složení krmné dávky pro vašeho parťáka. Můžete předejít např. alergiím.
 • Čerstvá strava
 • Zlepšení trávení
 • Zdraví chrup - O to se samozřejmě postarají syrové kosti a maso
 • Posílení imunity

 

Jak krmit?

Každá krmná dávka by měla obsahovat:

50-60% - masa (3/4 svalovina, 1/4 vnitřností)

20-30% - kosti

20-30% - příloha - zelenina, ovoce..

 

BARF můžete doplnit i obilninami.. vhodná může být např. rýže, která dokáže docela účinně zklidnit podrážděný žaludek, nebo např. obilné vločky, které zase dodají dostatek energie psovi s vyšším výdejem energie.

 

Kolik by té krmné dávky mělo v misce vlastně být?

Krmná dávka by měla obsahovat (u dospělého psa v dobré kondici) 2 až 3% současné váhy. Pokud chcete aby pejsek přibral nebo zhubl, místo současné váhy počítáte váhu, kterou chcete aby pejsek měl.

 

U štěněte by to mělo být více procent, konkrétně 3 až 7%, ale na rozdíl od dospělého psa, by se procenta měla počítat z předpokládané váhy. Co znamená předpokládaná váha? Předpokládanou váhou se rozumí hmotnost za 14 dní. Tu byste měli zjistit od chovatele, který vám pejska dal. Čím je pejsek starší, by se procenta měla postupně přibližovat 3%.

 

Pokud máte v plánu přejít na BARF, tak stejně jako u jakékoliv jiné změny stravy začněte pomalu.. a v žádném případě nemíchejte syrovou stravu s granulemi.. jednoduše barfujte stále a bez vyjímek. Doba zvykání z pravidla trvá déle u dospělých psů, než u štěňat.

1. Týden podávejte svalovinu (nejdříve kuřecí), bez kůže a kostí. Ze začátku můžete jednotlivé přísady krájet na menší kousky.

2. Týden už můžete začít přidávat vnitřnosti.

3. Týden můžete začít přidávat také kosti.

 

Nezapomeňte během týdnů kontrolovat trus, jestli mazlíčkovi strava vyhovuje.

 

Na co si dát pozor?

Nekrmte vařenými a pečenými kostmi! Kosti, které projdou tepelnou úpravou, mohou být pro zvíře nebezpečné. Vařená nebo pečená kost je velice křehká a hrozí, že rozkousané ostré kousky kostí způsobí problémy a to např. zácpu, polámání zubů, poranění dutiny ústní nebo dokonce vnitřní krvácení. Dalším důvodem je také to, že kost po tepelné úpravě ztrácí veškeré důležité živiny.

Nezapomínejte na vyvážené množství minerálů a vitamínů! Pokud se rozhodnete pro tento způsob stravy, nezapomínejte, že zde není vyvážené množství vitamínů a minerálů jako u kvalitního granulového krmiva. Proto musíte své miláčky opravdu dobře pozorovat, jestli jim něco nechybí (např. špatné klouby = vápník). Doporučujeme doplňky ke stravě BARF, které, jak jsme již psali, naleznete u nás v kamenném v obchodě nebo na e-shopu => ZDE 

 

 

Soutěž o krmivo na 100 dní

SOUTĚŽ o krmivo na 100 dní !

Pravidla:

Pravidla jsou jednoduchá. Udělejte u nás na e-shopu nákup jakékoliv částky a jakéhokoliv zboží od 22.8.2021 do 22.9.2021 a automaticky se zařadíte do soutěže o krmivo značky Yoggies na 100 dní.

 

Výherce vylosujeme 23.9 a následně se mu ozveme do mailu. Hodně štěstí!

 

Neznáte značku Yoggies?

Jedná se o české krmivo, které je jedno z nejzdravějších vůbec. Díky technologii lisování za studena, si krmivo uchovává přírodní živiny a plně podporuje zdraví a vývoj pejska. 

 

⇒ Kvalitní suroviny

⇒ Bez chemie

⇒ Správné trávení

⇒ Podpora imunity

⇒ Zdravé klouby

 

Krmivo Yoggies naleznete ⇒ ZDE

 

Jak na horké dny s mazlíčkem - 5 důležitých bodů
Než začneme s důležitými body, je dobré si ze začátku uvědomit, že pejsek i kočička se ochlazují pouze dýcháním. Dochází při něm k odpaření vody z organismu, a proto v extrémních teplotách k ochlazení nestačí.
why-is-my-dog-breathing-heavy-french-bulldog-outside
Důležité body, podle kterých se řídit
1. Voda
První a nejduležítější bod je určitě všem jasný, ale raději ho zmíníme. Bohužel se vždy najde páníček, který na vodu zapomíná.. Pro své mazlíčky mějte vždy vodu, ať už s sebou, na procházce nebo doma. Klidně doma rozmístěte více misek. Kromě pitného režimu je velmi důležité vodu zachovat co nejvíce čistou, čerstvou a neustále přístupnou. Doporučujeme vodní fontánky, které tyto podmínky plně splňují. Ideální pro doma.
2. Ochlazování
Ochlazujeme vždy postupně a naopak nikdy ne zprudka (např. politím studenou vodou). Raději namočte ručník do studené vody a pejska či kočku s ním otírejte, především tlapky a bříško. Určitě např. doporučujeme skvělé ⇒chladící podložky, které regulují tělesnou teplotu. Chladící podložka nepotřebuje vodu ani žádné jiné chlazení a funguje ihned při kontaktu.
3. Jídlo
Organismus zvířete reaguje v horkém počasí sníženou chutí k jídlu. Je to podobné jako u člověka. Energie vynaložená na trávení je velmi vysoká a tělo s ní v horku šetří. Na množství je třeba dohlédnout, aby kalorický příjem neklesal až příliš. Předejít tomuto problému můžete díky kvalitnímu krmivu bohatému na živiny.
4. Procházky
Na procházku choďte raději brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy už slunce tolik nepálí. Také byste něměli chodit se svým parťákem daleké vzdálenosti, aby jste tolik nepřepínali jeho síly. Ideálním útočištěm je les, stín v přírodě nebo procházka k vodě. Na procházky můžeme doporučit chladící oblečky, nebo např. plovací vesty, které může pejsek využít při hrátkách ve vodě.
 
5. Auto
Poslední a opravdu důležitý bod, který si určitě správný páníček uvědomuje. Nikdy nenechávejte své mazlíčky v autě. Stejně jako u dětí je to pro zvířata velice nebezpečné. Raději je nechte v klidu doma někde ve stínu. Pozor ! Auto se může i za nízkých teplot proměnit v pořádnou saunu, takže dávejte pozor nejen v létě!
 
Děkujeme, že jste si přečetli náš článek a doufáme, že jsme vám alespoň trochu pomohli a lépe zvládnete se svým čtyřnohými kamarády léto, team Kockapes.com
 
 
Pomáháme útulkům

Jak pomáháme? 

Za každou jednu objednávku posíláme útulkům 5 Kč.

 

Jak to funguje?

Na konci každého druhého měsíce sečteme počet objednávek a pomůžeme útulku, který si sami zákazníci vyberou, díky hlasování.

 

Jak hlasovat?

No přece na našem Facebooku a Instagramu, tak nás začněte sledovat.

000_1QF1D3-scaled (1)

Změna čísla účtu

Změna banky a použití QR kódu

 • Přijímáme platby na účet 2401904536/2010 vedený u Fio banky. 
 • Při platbě převodem se vám nově vygeneruje QR kód - možnost rychlejšího zadávání platebních údajů(stačí naskenovat čtvereček).

 

Vám i Vašim mazlíčkům přejeme krásné prožití svátku vánočních a pevné zdraví.

Jan Hlava

Kockapes.com

 

  

Volitelné datum odeslání

Zvolte si datum, kdy má být zásilka odeslána.

 

 

Je to jednoduché. možnost zvolení najdete v košíku 2. krok - DOPRAVA A PLATBA. Vybírat můžete od 3. do 17. dne od objednání. 

 

 

 

 

Jak na blechy?

,,To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou”. Kdepaak.. bohužel to není pravda. Blechám nechutná jen psí krev..

 

Blechy v zimě.

Mylně si mnozí myslí, že přes zimu blechy a další parazité umírají.. Ale POZOR!, i v zimě kožichy vašich parťáků paraziti napadají. Ani v zimě tedy nepodceňujte preventivní ochranu. Blechy totiž mohou napadnout i celý váš byt, jelikož se dokáží rozmnožovat i mimo tělo hostitele.

 

Nejdříve začneme s pár fakty, které byste měli vědět.

1. Blecha naklade až 50 vajíček za den.

2. Blechy dokážou skočit až 150krát větší vzdálenost, než je délka jejich těl.

3. Blechy jsou velkým problémem, jsou přenašečem nemocí.

4. Dospělé blechy vydrží bez potravy až 2 týdny. Poté se krmí mnohem agresivněji.

 

Jak poznat, že máme doma vůbec blechy?

Červení, hnědí nebo černí parazité měří od 1,5 až do 7 milimetrů. To, že má vaše zvíře nějaké potíže, jde poznat i tak, že se neustále drbe nebo kouše, často i do krve. Dalším znamením je bleší trus. Jde o černé kuličky vypadající jako mák, které po rozmáznutí zanechávají hnědé skvrny. Blechy totiž vysají daleko více krve, než dokáží strávit, a přebytečná krev odchází trusem z jejich těla jako potrava pro larvy. Jak vypadají kousnutí od blechy? U kousnutí je to složité.. Ani lékař často nedokáže určit hmyz, který kousnutí způsobil. Kousnutí blechou svědí a připomíná štípnutí např. od komára. Má podobu červeného kolečka, které je velké několik milimetrů až centimetrů. U některých lidí může dokonce vyvolat alergickou reakci.

 

Jak se tedy zbavit blech?

Nejlepší je samozřejmě být preventivní, používat antiparazitika (obojek, pipetu, sprej apod.) a předejít tak napadení blech vašeho mazlíčka. Pokud k tomu ale dojde, držte se dle následujícího postupu. 

 

První krok:

Použití jednoho ze tří zmiňovaných antiparazitik. Nejlepší je ale kombinovat, například umytí antiparazitním šamponem a použití antiparazitního obojku, díky tomu budete mít jistotu, že jste se otravných blech opravdu zbavili.

 

1) Antiparazitní šampon

Šampony snášejí především psy, mají okamžitý, ale krátkodobý účinek. Jsou ale mazlíčci, kteří se koupání brání zuby drápy, pro taková zvířata doporučujeme následující přípravek.

Šampony pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

2) Antiparazitní sprej

Výdrž u sprejů je až po dobu několika týdnů. Některé spreje jsou dokonce vhodné i k ošetření okolí, kde se mazlíček pohybuje.

Antiparazitní sprej pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

3) Antiparazitní obojek

Obojky jsou napuštěny účinnou látkou, která se postupně uvolňuje do těla. Mají vysokou účinnost po dobu až několik měsíců (například u FORESTA, které doporučujeme je výdrž 7-8 měsíců).

Antiparazitní obojky pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

4) Pipeta

Roztok, který se aplikuje přímo na kůži mezi lopatky. Výdrž je až několik týdnů a dávkování se rozlišuje váhou zvířete.

Pipety najdete pro psy ZDE

Pro kočky ZDE 

 

Druhý krok:

Vyčesání srsti z důvodu odstranění mrtvých blech pomocí kartáče nebo hřebenu.

Kartáče a hřebeny najdete ZDE

 

Třetí krok:

Odblešení míst, kde se mazlíček pohybuje. Bohužel dospělé blechy, které najdete v srsti, tvoří pouze malou část bleší populace, která se nachází v bytě. Takže pomocí dezinfekce musíte vyhubit všechna vývojová stádia. Jednoduše vysávejte, perte a vytírejte! (koberce, gauč, postel, křeslo, pelíšek apod.).

 

Důležité je nakonec říci, že většina zmiňovaných antiparazitik působí nejen proti blechám, ale i proti jiným parazitům např. KLÍŠŤATŮM. Přejeme pevné nervy v boji s blechami! A nebojte, pokud budete postupovat důsledně, určitě nad blechami zvítězíte.

 

Jaký kong je pro mě vhodný?

KONG myslí na všechny

Chcete-li KONGem potěšit Micku nebo Mourka, není co řešit. Kočkám všech plemen, velikostí a věkových kategorií je určen univerzální fialový KONG Kitty z nejměkčí gumy. Máte-li však doma Rexe nebo Fifinku, pak vězte, že KONG pro psy se vyrábí v celkem 18 variantách! (A to nepočítáme různé jeho mutace, jako je např. dudlík KONG .)

02-kong-01-obrazek-clanek 

Než se tedy vydáte do naší prodejny nebo navštívíte e-shop, abyste svému psímu parťákovi pořídili gumového sněhuláka, přečtěte si, proč je nabídka KONGů tak široká a jak z ní pro vašeho miláčka vybrat to pravé kaučukové.

Větší tlama – větší KONG

Kdybyste svému psímu společníkovi nabídli příliš velký KONG, nejhorší, co se může stát, je, že ho bude uraženě ignorovat. V opačném případě – u příliš malých hraček – už ovšem hrozí, že pes herní náčiní spolkne nebo se jím začne dávit. Společnost KONG proto razí dvě základní poučky:

 1. „Pokud se KONG vejde vašemu psovi do tlamy celý, znamená to, že je příliš malý!“

 2. „Pokud si nejste jistí, volte vždy větší variantu.“

Pro usnadnění výběru uvádí KONG u každé velikosti, pro jaké hmotnostní rozmezí psů je vhodná. Tato čísla však berte pouze orientačně – různá plemena mají různé proporce a rozměry tlamy, takže např. dvacetikilový buldok může potřebovat mnohem větší KONG než stejně těžká kolie (viz tabulku na konci článku).

02-kong-02-obrazek-clanek

Silnější stisk – tvrdší KONG

Každý pes je originál a každý má specifické potřeby, které se navíc v průběhu života mění, a to samozřejmě platí i pro kousání. Příliš tvrdá hračka se může setkat s nezájmem u štěňat, stárnoucích psů nebo psů se slabším stiskem. A dávat dětské gumové kachničky psímu „drtičovi“ jsou nejen vyhozené peníze, ale i nebezpečný hazard – kusy měkké gumy kdovíjakého složení s největší pravděpodobností skončí v jeho žaludku.

KONG proto dává zákazníkům na výběr ze 4 tvrdostí podle stylu kousání. Každá tvrdost má přidělenou charakteristickou barvu:

02-kong-03-obrazek-clanekKONG Puppy (XS, S, M, L)

Modrý nebo růžový KONG z nejměkčí gumy je určen psí drobotině v bolestivém období prořezávání a výměny zubů. (POZOR: starší štěňata už mohou potřebovat o stupeň tvrdší variantu!)

 

 

02-kong-04-obrazek-clanekKONG Senior (S, M, L)

Fialový KONG z měkčí gumy je ideální pro stárnoucí psy s citlivým chrupem. (POZOR: u plemen s velmi silným stiskem se použití tohoto typu nedoporučuje.)

 

 

02-kong-05-obrazek-clanekKONG Classic (XS, S, M, L, XL, XXL)

Červený KONG ze středně tvrdé gumy je určený pro standardní kousání v dospělém věku.

 

 

02-kong-06-obrazek-clanekKONG Extreme (S, M, L, XL, XXL)

Černý KONG z extra odolné gumy je vhodný pro náruživé dospělé žvýkavce se silným stiskem.

 

 

 

Abyste byli ještě více v obraze, přeložili jsme pro vás ze stránek výrobce tabulku doporučených velikostí KONGů pro vybraná plemena. Bohužel v ní nenajdete některé rasy oblíbené mimo angloamerický svět, jako jsou např. shiba-inu, barzoj nebo třeba český fousek. V tom případě buď zkuste najít v tabulce plemeno s podobnou tělesnou hmotností a konstitucí, nebo přijďte se svým mazlíčkem (příp. jeho fotkou) k nám do prodejny – náš personál vám s výběrem rád pomůže!

 

Nahoru
22 položek celkem
Zpět do obchodu