Novinky

Pomáháme útulkům

Jak pomáháme? 

Za každou jednu objednávku posíláme útulkům 5 Kč.

 

Jak to funguje?

Na konci každého druhého měsíce sečteme počet objednávek a pomůžeme útulku, který si sami zákazníci vyberou, díky hlasování.

 

Jak hlasovat?

No přece na našem Facebooku a Instagramu, tak nás začněte sledovat.

000_1QF1D3-scaled (1)

Změna čísla účtu

Změna banky a použití QR kódu

 • Přijímáme platby na účet 2401904536/2010 vedený u Fio banky. 
 • Při platbě převodem se vám nově vygeneruje QR kód - možnost rychlejšího zadávání platebních údajů(stačí naskenovat čtvereček).

 

Vám i Vašim mazlíčkům přejeme krásné prožití svátku vánočních a pevné zdraví.

Jan Hlava

Kockapes.com

 

  

Volitelné datum odeslání

Zvolte si datum, kdy má být zásilka odeslána.

 

 

Je to jednoduché. možnost zvolení najdete v košíku 2. krok - DOPRAVA A PLATBA. Vybírat můžete od 3. do 17. dne od objednání. 

 

 

 

 

Jak na blechy?

,,To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou”. Kdepaak.. bohužel to není pravda. Blechám nechutná jen psí krev..

 

Blechy v zimě.

Mylně si mnozí myslí, že přes zimu blechy a další parazité umírají.. Ale POZOR!, i v zimě kožichy vašich parťáků paraziti napadají. Ani v zimě tedy nepodceňujte preventivní ochranu. Blechy totiž mohou napadnout i celý váš byt, jelikož se dokáží rozmnožovat i mimo tělo hostitele.

 

Nejdříve začneme s pár fakty, které byste měli vědět.

1. Blecha naklade až 50 vajíček za den.

2. Blechy dokážou skočit až 150krát větší vzdálenost, než je délka jejich těl.

3. Blechy jsou velkým problémem, jsou přenašečem nemocí.

4. Dospělé blechy vydrží bez potravy až 2 týdny. Poté se krmí mnohem agresivněji.

 

Jak poznat, že máme doma vůbec blechy?

Červení, hnědí nebo černí parazité měří od 1,5 až do 7 milimetrů. To, že má vaše zvíře nějaké potíže, jde poznat i tak, že se neustále drbe nebo kouše, často i do krve. Dalším znamením je bleší trus. Jde o černé kuličky vypadající jako mák, které po rozmáznutí zanechávají hnědé skvrny. Blechy totiž vysají daleko více krve, než dokáží strávit, a přebytečná krev odchází trusem z jejich těla jako potrava pro larvy. Jak vypadají kousnutí od blechy? U kousnutí je to složité.. Ani lékař často nedokáže určit hmyz, který kousnutí způsobil. Kousnutí blechou svědí a připomíná štípnutí např. od komára. Má podobu červeného kolečka, které je velké několik milimetrů až centimetrů. U některých lidí může dokonce vyvolat alergickou reakci.

 

Jak se tedy zbavit blech?

Nejlepší je samozřejmě být preventivní, používat antiparazitika (obojek, pipetu, sprej apod.) a předejít tak napadení blech vašeho mazlíčka. Pokud k tomu ale dojde, držte se dle následujícího postupu. 

 

První krok:

Použití jednoho ze tří zmiňovaných antiparazitik. Nejlepší je ale kombinovat, například umytí antiparazitním šamponem a použití antiparazitního obojku, díky tomu budete mít jistotu, že jste se otravných blech opravdu zbavili.

 

1) Antiparazitní šampon

Šampony snášejí především psy, mají okamžitý, ale krátkodobý účinek. Jsou ale mazlíčci, kteří se koupání brání zuby drápy, pro taková zvířata doporučujeme následující přípravek.

Šampony pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

2) Antiparazitní sprej

Výdrž u sprejů je až po dobu několika týdnů. Některé spreje jsou dokonce vhodné i k ošetření okolí, kde se mazlíček pohybuje.

Antiparazitní sprej pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

3) Antiparazitní obojek

Obojky jsou napuštěny účinnou látkou, která se postupně uvolňuje do těla. Mají vysokou účinnost po dobu až několik měsíců (například u FORESTA, které doporučujeme je výdrž 7-8 měsíců).

Antiparazitní obojky pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

4) Pipeta

Roztok, který se aplikuje přímo na kůži mezi lopatky. Výdrž je až několik týdnů a dávkování se rozlišuje váhou zvířete.

Pipety najdete pro psy ZDE

Pro kočky ZDE 

 

Druhý krok:

Vyčesání srsti z důvodu odstranění mrtvých blech pomocí kartáče nebo hřebenu.

Kartáče a hřebeny najdete ZDE

 

Třetí krok:

Odblešení míst, kde se mazlíček pohybuje. Bohužel dospělé blechy, které najdete v srsti, tvoří pouze malou část bleší populace, která se nachází v bytě. Takže pomocí dezinfekce musíte vyhubit všechna vývojová stádia. Jednoduše vysávejte, perte a vytírejte! (koberce, gauč, postel, křeslo, pelíšek apod.).

 

Důležité je nakonec říci, že většina zmiňovaných antiparazitik působí nejen proti blechám, ale i proti jiným parazitům např. KLÍŠŤATŮM. Přejeme pevné nervy v boji s blechami! A nebojte, pokud budete postupovat důsledně, určitě nad blechami zvítězíte.

 

Jaký kong je pro mě vhodný?

KONG myslí na všechny

Chcete-li KONGem potěšit Micku nebo Mourka, není co řešit. Kočkám všech plemen, velikostí a věkových kategorií je určen univerzální fialový KONG Kitty z nejměkčí gumy. Máte-li však doma Rexe nebo Fifinku, pak vězte, že KONG pro psy se vyrábí v celkem 18 variantách! (A to nepočítáme různé jeho mutace, jako je např. dudlík KONG .)

02-kong-01-obrazek-clanek 

Než se tedy vydáte do naší prodejny nebo navštívíte e-shop, abyste svému psímu parťákovi pořídili gumového sněhuláka, přečtěte si, proč je nabídka KONGů tak široká a jak z ní pro vašeho miláčka vybrat to pravé kaučukové.

Větší tlama – větší KONG

Kdybyste svému psímu společníkovi nabídli příliš velký KONG, nejhorší, co se může stát, je, že ho bude uraženě ignorovat. V opačném případě – u příliš malých hraček – už ovšem hrozí, že pes herní náčiní spolkne nebo se jím začne dávit. Společnost KONG proto razí dvě základní poučky:

 1. „Pokud se KONG vejde vašemu psovi do tlamy celý, znamená to, že je příliš malý!“

 2. „Pokud si nejste jistí, volte vždy větší variantu.“

Pro usnadnění výběru uvádí KONG u každé velikosti, pro jaké hmotnostní rozmezí psů je vhodná. Tato čísla však berte pouze orientačně – různá plemena mají různé proporce a rozměry tlamy, takže např. dvacetikilový buldok může potřebovat mnohem větší KONG než stejně těžká kolie (viz tabulku na konci článku).

02-kong-02-obrazek-clanek

Silnější stisk – tvrdší KONG

Každý pes je originál a každý má specifické potřeby, které se navíc v průběhu života mění, a to samozřejmě platí i pro kousání. Příliš tvrdá hračka se může setkat s nezájmem u štěňat, stárnoucích psů nebo psů se slabším stiskem. A dávat dětské gumové kachničky psímu „drtičovi“ jsou nejen vyhozené peníze, ale i nebezpečný hazard – kusy měkké gumy kdovíjakého složení s největší pravděpodobností skončí v jeho žaludku.

KONG proto dává zákazníkům na výběr ze 4 tvrdostí podle stylu kousání. Každá tvrdost má přidělenou charakteristickou barvu:

02-kong-03-obrazek-clanekKONG Puppy (XS, S, M, L)

Modrý nebo růžový KONG z nejměkčí gumy je určen psí drobotině v bolestivém období prořezávání a výměny zubů. (POZOR: starší štěňata už mohou potřebovat o stupeň tvrdší variantu!)

 

 

02-kong-04-obrazek-clanekKONG Senior (S, M, L)

Fialový KONG z měkčí gumy je ideální pro stárnoucí psy s citlivým chrupem. (POZOR: u plemen s velmi silným stiskem se použití tohoto typu nedoporučuje.)

 

 

02-kong-05-obrazek-clanekKONG Classic (XS, S, M, L, XL, XXL)

Červený KONG ze středně tvrdé gumy je určený pro standardní kousání v dospělém věku.

 

 

02-kong-06-obrazek-clanekKONG Extreme (S, M, L, XL, XXL)

Černý KONG z extra odolné gumy je vhodný pro náruživé dospělé žvýkavce se silným stiskem.

 

 

 

Abyste byli ještě více v obraze, přeložili jsme pro vás ze stránek výrobce tabulku doporučených velikostí KONGů pro vybraná plemena. Bohužel v ní nenajdete některé rasy oblíbené mimo angloamerický svět, jako jsou např. shiba-inu, barzoj nebo třeba český fousek. V tom případě buď zkuste najít v tabulce plemeno s podobnou tělesnou hmotností a konstitucí, nebo přijďte se svým mazlíčkem (příp. jeho fotkou) k nám do prodejny – náš personál vám s výběrem rád pomůže!

 

Proč vlastně kočky potřebují škrabadlo?
Proč vlastně kočky potřebují škrabadlo?????
Škrabadlo patří mezi základní výbavu každého????, který nechce☝????, aby se drápky jeho kočičky????důvěrně seznámily s jeho nábytkem????.
▪️Hlavní důvody????:
1)Zaseknutím drápků???? do něčeho pevného si protahují tělo????
2)Cvičí zatahování drápků✊????
3)Zbavují se svrchní vrstvy drápků (obrušují si je)????
4)Mají na tlapkách pachové žlázky????????, a tak si při škrábání označují své teritorium????.
Proto kočka????, která nemá své vlastní škrabadlo, může váš nábytek???? i další vybavení domácnosti???? nejen poškodit nebo zničit❌, ale také způsobit pěkný zápach značkováním????
A jak přimět kočku, která vám dosud škrábala nábytek, aby se upnula na škrabadlo????? Vlastně nemusíte dělat nic díky jedné z kočičích vlastností☝????, a tou je zvědavost????. Jakmile se v bytě objeví škrabadlo, kočka je začne nejprve opatrně zkoumat a pak si je “označkuje“. Tehdy budete mít vyhráno????????.
Škrabadlo je pro kočku takovým útočištěm⚔️ a také místem ke hraní a k odpočinku???? Škrabadla totiž mívají i domečky???? a pelíšky????, prolézačky i zavěšené hračky????. Nejlepším řešením☝???? je zakoupit škrabadlo, na kterém si kočička odpočině a zároveň dostatečně vyhraje????????
????Škrabadla najdete zde:
Co dělat, když nastanou horké dny.
Je dobré si ze začátku uvědomit, že pejsek???? i kočička???? se ochlazují pouze dýcháním. Dochází při něm k odpaření vody???? z organismu, a proto v extrémních teplotách???? k ochlazení nestačí☝????.
▪️Důležité body, podle kterých se řídit????:
1) Voda????:
Mějte pro ně vždy připravenou čistou vodu????, ať už s sebou, na procházce???? nebo doma????. Kromě pitného režimu je velmi důležité vodu zachovat co nejvíce čistou✨, čerstvou a neustále přístupnou✔️. Doporučujeme vodní fontánky⛲️, které tyto podmínky plně splňují????
2) Ochlazování❄️:
Ochlazujeme vždy postupně a naopak nikdy ne zprudka☝???? (např. politím studenou vodou❌). Raději namočte ručník do studené vody a pejska či kočku s ním otírejte, především tlapky???? a bříško. Doporučujeme chladicí podložky❄️????, které regulují tělesnou teplotu????.
????Chladicí podložky????:
3) Jídlo????:
Organismus zvířete reaguje v horkém počasí☀️ sníženou chutí k jídlu. Je to podobné jako u člověka????????. Energie⚡️ vynaložená na trávení je velmi vysoká a tělo s ní v horku šetří. Na množství je třeba dohlédnout????, aby kalorický příjem neklesal???? až příliš☝????. Předejít tomuto problému můžete díky kvalitnímu krmivu bohatému na živiny????????????.
????Kvalitní krmivo????
Pro psy????:
4) Procházky????????:
Na procházku choďte raději brzy ráno nebo pozdě odpoledne☝????, kdy už slunce☀️ tolik nepálí????. Nechoďte daleké vzdálenosti, aby jste tolik nepřepínali jeho síly????????. Ideálním útočištěm je les???? a stín v přírodě. Také doporučujeme chladicí oblečky❄️????, které fungují podobně jako podložky????.
Marp - výživa bez kompromisů

 

Marp Think holistic - výživa bez kompromisů

 

V naší holistické řadě přinášíme receptury, které splňují maximální požadavky na špičkové složení. Vysoký obsah masa a receptury bez obilovin tvoří základ našich receptur. Dle holistické tradice naleznete v našich recepturách dlouhou řadu bylinek, které mají pozitivní vliv na celý organismus. Na této tradici je postavena celá naše holistická řada - princip holistické výživy je takový, že všechny suroviny v krmivu musejí mít pozitivní vliv na organismus psa. Jinými slovy, použitím vhodných surovin je nutné předcházet budoucím zdravotním komplikacím - prevence je lepší než péče. Z tohoto pohledu na holistickou výživu jsou naše receptury skutečně tradiční. Naše krmiva se svým složením přibližují přirozené stravě psovitých šelem v přírodě. V naši holistické řadě naleznete v průměru 80% bílkovin ze živočišných zdrojů. To je základem perfektního osvalení psa. 

 

Pro krmiva marp klikněte: zde

 

Jak vybrat správné granule pro psa?

Správným výběrem granulí můžete podpořit růst, zdraví a kondici vašeho věrného parťáka, a připravit mu tím zásadní podmínky pro spokojený a dlouhý život.

 

Je dobré si uvědomit, že každý pes má jiné potřeby a neexistují univerzální granule, a proto bychom si měli před výběrem nejprve dát dohromady tyto čtyři zásadní body:

1. Velikost (malé plemeno, střední plemeno, velké plemeno)

 • Menší plemena v krmivu potřebují větší obsah energie, hlavně z důvodu zachování termoregulace, protože malý povrch těla dlouho neudrží požadované teplo a dochází k podchlazení.
 • Malá a mladá plemena by měla mít menší velikost granulí.
 • Velká plemena zase potřebují více vápníku, aby jim dobře rostly kosti a svaly, protože ty jsou pro tyto pejsky zcela zásadní. A aby i klouby a chrupavky fungovaly tak, jak mají, mělo by jim krmivo dodat i antioxidanty, kolagen, chondroitin a glukosamin.
 • U velkých a středně velkých plemen se zátěží na klouby je např. důležité, aby štěňata dostávala do misky doplňky podporující růst kloubů.
 • Krmivo pro atletické plemeno, které spotřebuje více energie by tedy mělo mít větší energetickou hodnotu.
 
 

2. Věk (štěně, dospělý pes, starý pes)

 • Štěňata mají obecně rychlejší metabolismus a potřebují krmivo s více živinami a vyšším energetickým obsahem a také vitamíny a antioxidanty pro podporu imunitního systému.
 • Pro dospělé psy není třeba tolik živin, pokud se nejedná o psy ve vysoké zátěži.
 • Nejméně proteinů a tuků budete potřebovat pro starší, kastrované nebo nemocné psy.
 • Pro staré psy jsou vhodné méně energetické, s vysokou stravitelností a širokým zastoupením minerálních látek jako například na podporu kloubního zdraví a proti tvorbě zubního kamene.

3. Zdravotní stav

 • Např. Pokud máme pejska s nadváhou tak vybereme krmivo s vyšším obsahem vlákniny, která čistí střeva a tím pomáhá zamezit tloustnutí. Tento údaj najdeme v analýze pod složením. Ideální je obsah vlákniny od 5 % výš. V případě, že chceme nadváhu řešit maximálně efektivně, snížíme také obsah tuku.
 • Březí a kojící fenky zasluhují stejnou péči jako štěňátka ve vývinu. V období očekávání a kojení mají velké energetické výdaje. Podávejte jim proto přesně vyváženou stravu s vysokým obsahem proteinů, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek. Tato strava bývá určena také štěňatům.

4. Alergie

 • U alergie je jednoduchým řešením vyřazení alergenu z jídelníčku. Jsou jimi nejčastěji: pšenice, kukuřice, kuřecí maso. Výjimkou ale nejsou i jiné druhy masa. Preventivním opatřením jsou krmiva bez obsahu obilovin.

Co je důležité u složení?

 • Hodně masa! I když pes není čistý masožravec, v jeho stravě mají převažovat bílkoviny z živočišných zdrojů. To znamená, že alespoň na prvním místě ve složení musí být maso.
 • K masu jsou pro psa také důležité sacharidy.
 • Tuky a proteiny z přírodních, živočišných zdrojů (přímo z masa) a ne přidané, jako např.kuřecí, vepřový tuk apod. Ty patří mezi tuky nasycené, které zdraví neprospívají.
 • Pozor na obilí. Například pšenice vašeho psa nezabije, ale obsahuje lepek a je hůře stravitelná a ve střevech zanechává zbytky, které mohou být zdrojem onemocnění, nadýmání, průjmů i živnou půdou pro drobné parazity.
 • Vitamíny i vláknina výhradně z přírodních zdrojů jako ovoce a zelenina jsou vždy lepší, než ty umělé.
 • Široký výběr kvalitních granulí u nás na e-shopu najdete ZDE

Kdy si dát pozor?

 • Je potřeba rozlišit, jestli je maso ve složení v čerstvém nebo sušeném stavu. Čerstvé maso totiž obsahuje vodu, která je v průběhu výroby odstraněna a tím se obsah suroviny sníží a ta se posune mnohem níže ve složení.
 • V kvalitních granulích by neměly být obsaženy zdraví škodlivé látky, jako jsou různá barviva a konzervanty (BHA, BHT, propylgallát, sorban draselný)
 • Nenechte se ukolébat reklamou a vždy pozorně čtěte složení vybraného produktu.
 • Pokud zavádíte nové krmivo, přecházejte postupně a nekupujte hned velké, mnohakilogramové balení. Trávicí problémy při nesnášenlivosti některé ze složek potravy se mohou projevit až po dvou či více týdnech.
 • Kvalitní krmiva nemusí být nutně předražená. Můžete je pořídit i za příznivou cenu odpovídající obsahu, a to např. u nás na e-shopu Kockapes.com ZDE

Jste z toho zmateni a vůbec nevíte jaké granule si vybrat? Nezoufejte! Rádi vám poradíme to pravé krmivo, podle potřeb vašeho chlupáče. Obraťte se na nás

Tel.č.: 739662621

e-mail: info@kockapes.com

 
Paradentóza u psů

ZParadentóza u psů

Daleko nejčastějším patologickým jevem v dutině ústní je tzv. periodontální choroba. Jejím lidským ekvivalentem je i laikům dobře známá paradontóza. Periodontální choroba postihuje více jak 80% psů starších 3 let. (Zdroj: en.wikipedia.org).

„Pes s periodontální chorobou často trpí významnou bolestivostí uvnitř dutiny ústní, celkovou nevolností a úbytkem aktivity. Většina chovatelů vůbec netuší, že uvedené příznaky mohou nějak souviset s periodontální chorobou a připisují je samotnému stáří.“

MVDr. Jaroslav Kučera CScVeterinarKucera.cz

Ryze přírodní a účinné řešení pro Vašeho pejska

Existuje celá řada přípravků zaměřených na dutinu ústní našich psů. Asi budete také souhlasit, že výsledek nebývá nejlepší. Výrobci se zpravidla zaměřují na viditelný efekt, což je vybělování. To ale není to, co ve skutečnosti hledáme pro tlaminky našich pejsků.

Přinášíme Vám přípravek Láska 01 a Láska 01S s přírodním složením, který se zaměřuje především na léčbu zánětu, působí protizánětlivě a podporuje hojení dásní. Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a k celkovému uvolnění zvířete.

Přípravek, který omezuje růst bakterií a zamezuje tvorbě zubního plaku a tím také omezuje výskyt zubního kamene. Navíc se skládá výhradně z přírodní ingrediencí, obsahuje spoustu vitamínů a minerálů prospěšných pro zdraví Vašeho pejska.

Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně

Náš přípravek je veterinární přípraven schválený Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv. Tento ústav nezávisle hodnotí a sleduje účinnost, bezpečnost a kvalitu veterinárních léčivých přípravků v ČR. Náš přípravek Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně má schvalovací číslo – 546646.

Jaké balení a produkt je vhodný pro mého pejska?

Malý pejsek do 10 kg – 30 ml balení

Střední pejsek 10 – 20 kg nebo dva malý pejsci – 50 ml balení  

Velký pejsek nad 20 kg nebo více pejsků – 100 ml balení, které dodáváme jako dvě 50 ml lahvičky

Dávkování a způsob použití: 2 až 4 kapky pro malé psy, 6 až 12 kapek pro středně velké psy, až 20 kapek pro velké psy. Naneste na plošku očištěného prstu, na gázu, tampon, nebo na jemný kartáček. Jemnými krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček vtírejte směs do dásní a kolem uchycení zubů po dobu cca 2 minut. Do zlepšení provádějte aplikaci dvakrát denně, minimálně dvě hodiny před jídlem. Až dojde ke zlepšení stavu zvířete, aplikujte přípravek preventivně 1x až 3x týdně. Jeden mililitr odpovídá cca 25 kapkám.

Upozornění: Veterinární přípravek pro psy. Před použitím vždy protřepejte! Pouze pro zvířata. Pouze pro vnější použití. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem. Skladujte v suchu, chraňte před přímým slunečním zářením a teplem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Veterinární přípravek Láska 01 Pro zdravé zuby a dásně není vhodný pro psy s poruchami trávení a zvláště pro psy s poruchou slinivky. Pro takové psy je určen přípravek Láska 01S. Přípravek není určen pro březí feny. Neobsahuje alkohol. Pokud je u psa přítomna porucha funkce ledvin, jater nebo srdce, konzultujte použití přípravku s veterinářem nebo u výrobce.

Reakce klientů

„Dnes je to přes 3 týdny, co Baronovi čistím zuby a masíruji dásně olejíčkem. Změna je fantastická, dásně jsou uzdravené, krásně růžové a zubní kámen změkl tak, že bylo možné mechanické odstranění seškrábnutím. Jsem ráda, že Baron nemusel jít do narkózy a že jsme tento způsob objevili ještě včas.“

Markéta Zikmundová

Nahoru
18 položek celkem