Sleva 4-8% za registraci.

Jak na blechy?

,,To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou”. Kdepaak.. bohužel to není pravda. Blechám nechutná jen psí krev..

 

Blechy v zimě.

Mylně si mnozí myslí, že přes zimu blechy a další parazité umírají.. Ale POZOR!, i v zimě kožichy vašich parťáků paraziti napadají. Ani v zimě tedy nepodceňujte preventivní ochranu. Blechy totiž mohou napadnout i celý váš byt, jelikož se dokáží rozmnožovat i mimo tělo hostitele.

 

Nejdříve začneme s pár fakty, které byste měli vědět.

1. Blecha naklade až 50 vajíček za den.

2. Blechy dokážou skočit až 150krát větší vzdálenost, než je délka jejich těl.

3. Blechy jsou velkým problémem, jsou přenašečem nemocí.

4. Dospělé blechy vydrží bez potravy až 2 týdny. Poté se krmí mnohem agresivněji.

 

Jak poznat, že máme doma vůbec blechy?

Červení, hnědí nebo černí parazité měří od 1,5 až do 7 milimetrů. To, že má vaše zvíře nějaké potíže, jde poznat i tak, že se neustále drbe nebo kouše, často i do krve. Dalším znamením je bleší trus. Jde o černé kuličky vypadající jako mák, které po rozmáznutí zanechávají hnědé skvrny. Blechy totiž vysají daleko více krve, než dokáží strávit, a přebytečná krev odchází trusem z jejich těla jako potrava pro larvy. Jak vypadají kousnutí od blechy? U kousnutí je to složité.. Ani lékař často nedokáže určit hmyz, který kousnutí způsobil. Kousnutí blechou svědí a připomíná štípnutí např. od komára. Má podobu červeného kolečka, které je velké několik milimetrů až centimetrů. U některých lidí může dokonce vyvolat alergickou reakci.

 

Jak se tedy zbavit blech?

Nejlepší je samozřejmě být preventivní, používat antiparazitika (obojek, pipetu, sprej apod.) a předejít tak napadení blech vašeho mazlíčka. Pokud k tomu ale dojde, držte se dle následujícího postupu. 

 

První krok:

Použití jednoho ze tří zmiňovaných antiparazitik. Nejlepší je ale kombinovat, například umytí antiparazitním šamponem a použití antiparazitního obojku, díky tomu budete mít jistotu, že jste se otravných blech opravdu zbavili.

 

1) Antiparazitní šampon

Šampony snášejí především psy, mají okamžitý, ale krátkodobý účinek. Jsou ale mazlíčci, kteří se koupání brání zuby drápy, pro taková zvířata doporučujeme následující přípravek.

Šampony pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

2) Antiparazitní sprej

Výdrž u sprejů je až po dobu několika týdnů. Některé spreje jsou dokonce vhodné i k ošetření okolí, kde se mazlíček pohybuje.

Antiparazitní sprej pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

3) Antiparazitní obojek

Obojky jsou napuštěny účinnou látkou, která se postupně uvolňuje do těla. Mají vysokou účinnost po dobu až několik měsíců (například u FORESTA, které doporučujeme je výdrž 7-8 měsíců).

Antiparazitní obojky pro psy najdete ZDE

Pro kočky ZDE

 

4) Pipeta

Roztok, který se aplikuje přímo na kůži mezi lopatky. Výdrž je až několik týdnů a dávkování se rozlišuje váhou zvířete.

Pipety najdete pro psy ZDE

Pro kočky ZDE 

 

Druhý krok:

Vyčesání srsti z důvodu odstranění mrtvých blech pomocí kartáče nebo hřebenu.

Kartáče a hřebeny najdete ZDE

 

Třetí krok:

Odblešení míst, kde se mazlíček pohybuje. Bohužel dospělé blechy, které najdete v srsti, tvoří pouze malou část bleší populace, která se nachází v bytě. Takže pomocí dezinfekce musíte vyhubit všechna vývojová stádia. Jednoduše vysávejte, perte a vytírejte! (koberce, gauč, postel, křeslo, pelíšek apod.).

 

Důležité je nakonec říci, že většina zmiňovaných antiparazitik působí nejen proti blechám, ale i proti jiným parazitům např. KLÍŠŤATŮM. Přejeme pevné nervy v boji s blechami! A nebojte, pokud budete postupovat důsledně, určitě nad blechami zvítězíte.

 

Zpět do obchodu