Co dělat, když nastanou horké dny.

Je dobré si ze začátku uvědomit, že pejsek???? i kočička???? se ochlazují pouze dýcháním. Dochází při něm k odpaření vody???? z organismu, a proto v extrémních teplotách???? k ochlazení nestačí☝????.
▪️Důležité body, podle kterých se řídit????:
1) Voda????:
Mějte pro ně vždy připravenou čistou vodu????, ať už s sebou, na procházce???? nebo doma????. Kromě pitného režimu je velmi důležité vodu zachovat co nejvíce čistou✨, čerstvou a neustále přístupnou✔️. Doporučujeme vodní fontánky⛲️, které tyto podmínky plně splňují????
2) Ochlazování❄️:
Ochlazujeme vždy postupně a naopak nikdy ne zprudka☝???? (např. politím studenou vodou❌). Raději namočte ručník do studené vody a pejska či kočku s ním otírejte, především tlapky???? a bříško. Doporučujeme chladicí podložky❄️????, které regulují tělesnou teplotu????.
????Chladicí podložky????:
3) Jídlo????:
Organismus zvířete reaguje v horkém počasí☀️ sníženou chutí k jídlu. Je to podobné jako u člověka????????. Energie⚡️ vynaložená na trávení je velmi vysoká a tělo s ní v horku šetří. Na množství je třeba dohlédnout????, aby kalorický příjem neklesal???? až příliš☝????. Předejít tomuto problému můžete díky kvalitnímu krmivu bohatému na živiny????????????.
????Kvalitní krmivo????
Pro psy????:
4) Procházky????????:
Na procházku choďte raději brzy ráno nebo pozdě odpoledne☝????, kdy už slunce☀️ tolik nepálí????. Nechoďte daleké vzdálenosti, aby jste tolik nepřepínali jeho síly????????. Ideálním útočištěm je les???? a stín v přírodě. Také doporučujeme chladicí oblečky❄️????, které fungují podobně jako podložky????.